5 produktów, które najlepiej spalają tkankę tłuszczową

Zdrowie Data publikacji: 10 lutego 2019

Masz dość tego, że dieta nie przynosi oczekiwanych rezultatów? Zapomnij o tym i jedz więcej tych produktów, które przyśpieszą Twój metabolizm i pozwolą spalić więcej kalorii. Dieta jest oczywiście dobra, wszyscy wiemy aby jeść mniej aby schudnąć. Jednak nie zawsze tak jest, możesz zjeść więcej, niektórych rzeczy, a okaże się, że zaczniesz chudnąć szybciej. Tak jest właśnie z tymi produktami.

Awokado

Słyszeliście o tym, że awokado ułatwia odchudzanie? Na pewno. Wiecie jak to działa? Awokado spowalnia proces uwalniania cukrów do krwiobiegu. To pozwala organizmowi rozłożyć tłuszcz i czerpać z niego więcej energii, a to sprzyja odchudzaniu. Pół awokado dziennie to idealna dawka dla kogoś kto się odchudza.

Przepisy z awokado

 1. Kanapki z pastą awokado
 2. Dietetyczna Nutella z awokado
 3. Fit obiad – kotleciki z awokado i fetą
 4. Jak wybrać dojrzałe awokado?
 5. Masło z awokado

Kurkuma

Kurkuma to przyprawa, która na pewno jest Wam dobrze znana. Ma charakterystyczny żółty kolor i wszechstronne działanie na nasz organizm. Potrafi choćby zmniejszać stany zapalne, a to oznacza, że wpływa na komórki tłuszczowe, które też im ulegają. Dzięki zawartości substancji kurkuminy, możemy ograniczyć ilość tkanki tłuszczowej i schudnąć szybciej co potwierdzają badania.

Przepisy z kurkumą

 1. Imbir i kurkuma pomogą Ci chudnąć jak nigdy wcześniej
 2. Przepis na koktajl z kurkumą
 3. Napar z kurkumy na odchudzanie
 4. Kurkuma sposobem na ból gardła
 5. Właściwości zdrowotne kurkumy, które warto znać

Ananas

Ananas zawiera bromelainę, która w połączeniu z innymi enzymami pomaga lepiej tracić tłuszcze. Istnieją również badania, które sugerują, że bromelaina zmniejsza apetyt oraz zwiększa ilość spalanego tłuszczu. Dzięki temu ananas jest genialnym owocem dla osób odchudzających się.

Przepisy z ananasem

 1. Sałatka z fetą i ananasem
 2. Jak obrać ananasa
 3. Przepis na wodę ananasową na odchudzanie
 4. Odchudzające smoothie z selerem i ananasem
 5. Sałatka ze świeżym ananasem i herbatą

Jajka

Jajka przez lata były demonizowane i uważane za przyczynę wzrostu cholesterolu. Już dawno naukowcy oczyścili je z tych zarzutów. Białko w jajkach ma niską zawartość kalorii, co sprawia, że bardzo dobrze sprawdzają się jako spalacz tłuszczu. Zawierają też leucynę, która pomaga spalać tłuszcz i ułatwia utrzymanie masy po odchudzaniu.

Przepisy z jajkami

 1. Dieta z jajkami – 10 kg w 2 tygodnie
 2. Przepis na jajka z guacamole
 3. Sałatka jajeczna z chrzanem
 4. Pasta jajeczna z awokado
 5. Roladki z jajkami i botwiną

Biała fosola

Biała fasola spowalnia wchłanianie węglowodanów. Dzieje się tak dzięki blokowaniu enzymów, które potrzebne są do ich trawienia. Dzięki temu po zjedzeniu ich nie ma tak dużego wyrzutu cukru do krwi co powoduje odkładanie tkanki tłuszczowej.

Przepisy z białą fasolą

 1. Pasta z białej fasoli
 2. Sałatka z białej fasoli i granatu
 3. Kotlety ziemniaczane z białą fasolą

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły