18 listopada 2017

Boli cię gardło? Sięgnij po kurkumę i zrób to, a problem minie!

Ból gardła to efekt stanu zapalnego gardła. Dzieje się tak w wyniku infekcji, która może być bakteryjna, wirusowa lub nawet grzybicza. Ostre zapalenie gardła towarzyszy wielu chorobom np. grypie czy przeziębieniom. W 80% przypadkach jest to choroba wirusowa wykorzystamy więc statystykę tworząc domowe lekarstwo, które powinno dać Ci ulgę i pomóc w wirusowym zapaleniu gardła.

Domowy sposób na ból gardła

Kurkuma występowała już w tradycyjnej chińskiej oraz urugwajskiej medycynie. Wykorzystywano ją jako lek przeciwzapalny zarówno na stany zapalne wewnątrz organizmu jak i na zewnętrznych części ciała. Nic dziwnego bo dzisiaj wiemy, że jest jednym z najmocniejszych naturalnych środków przeciwzapalnych i zaczyna on zdobywać coraz większe uznanie w medycynie naturalnej i w naszych domach. Świadczy o tym choćby publikacja z 2014 roku w BioMed Research International.

Jego silne działanie antybakteryjne i antywirusowe pozwala wykorzystać ją do dezynfekcji ran. Odpowiada za to związek polifenolowy kurkumina. Ma szeroki zestaw zastosowań:

 1. przeciwgrzybicze
 2. przeciwbakteryjne
 3. przeciwiwursowe
 4. przeciwzapalne

Pomaga również uśmierzać ból – ma działanie przeciwbólowe podobne do ibuprofenu czy aspiryny. Pomaga również w chorobach reumatycznych czy problemach ze skórą. Dzisiaj jednak wykorzystamy ją do wyleczenia chorego gardła i zmniejszenia bólu.

Przepis na lekarstwo na ból gardła

Przejdźmy do przepisu na lekarstwo z kurkumy, które pomoże nam z bólem gardła. Składa się ono z trzech naturalnych składników. Kurkumę użyjemy w proszku aby było szybciej i wygodniej.

fot. savorylotus.com, caseyjade.com

Składniki

 • kurkuma
 • czarny pieprz
 • mleko

Przygotowanie

 1. Doprowadź do wrzenia szklankę mleka i odstaw na chwilę do ostygnięcia tak by nadawało się do wypicia
 2. Dodaj 1/2 łyżeczki kurkumy
 3. Dodaj 1/2 łyżeczki czarnego pieprzu
 4. Wymieszaj

Stosowanie

Pij szklankę tego napoju raz dziennie przez 2-3 dni. W ten sposób pozbędziesz się bólu gardła i kaszlu. Kurkuma ma jednak dobre działanie na cały nasz organizm.

Zobaczcie jak zrobić złote mleko. Napój, który poprawi Wasze zdrowie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.