Ten napar pozwoli Ci schudnąć 6 kg w miesiąc!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 2018-12-29 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jak schudnąć 6 kilogramów w miesiąc? Jest to możliwe, zwłaszcza gdy wcześniej się nie odchudzałaś. Na początku zawsze jest to łatwiejsze i dużo szybciej można uzyskać duże efekty w utracie wagi. Dzieje się tak dlatego, że po części gubimy tkankę tłuszczową, ale również usuwamy z organizmu nadmiar wody. W tym pomoże nam właśnie ten napar, który z jednej strony oddziałuje na nasz metabolizm przyśpieszając go i powodując, że spalimy więcej kalorii. Z drugiej strony zaś pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i jednocześnie oczyszcza go z toksyn, które są niekorzystne dla całego procesu odchudzania.

Napar odchudzający

Aby zrozumieć w jaki sposób działa ten napar trzeba przyjrzeć się składnikom. Zacznijmy od kurkumy. Jest ona silnym przeciwutleniaczem, to dzięki zawartości kurkuminy. Dzięki temu potrafi ona spowolnić proces rozwoju nowotworów co potwierdzają niektóre z badań. Sprzyja również hamowaniu procesu rozwoju choroby Alzheimera czy demencji. To co nas bardziej interesuje to sposób w jaki wpływa na utratę wagi. Przyśpiesza metabolizm oraz poprawia trawienie, ale ma jeszcze jedno ciekawe działanie. Kurkuma zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej, sprawia to, że mniej z tego co jemy odkłada się w jej postaci.

Drugim składnikiem jest imbir, który znany jest jako spalacz tłuszczu. Jest on przyprawą, która wpływa na termogenezę organizmu. Podwyższa temperaturę ciała, a aby tak się stało musi ono zużyć pewną ilość kalorii do jej wytworzenia. Imbir poprawia również trawienie, działa jako naturalny środek przeciwbólowy i dobrze eliminuje toksyny z organizmu. Dzięki temu szybciej chudniemy i spalamy nadmiar tkanki tłuszczowej.

Miód nie tylko poprawia smak naszego naparu, ale również pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jest naturalnym antybiotykiem, źródłem witamin i minerałów. Zwiększa ilość czerwonych krwinek i skraca czas dochodzenia do zdrowia. Jest też dobrej jakości źródłem energii.

Składniki

  • 2 szklanki wody
  • 30g świeżego korzenia imbiru
  • 10 g kurkumy w proszku
  • 25 g miodu

Przygotowanie

  1. Imbir oskrob za pomocą łyżeczki i zetrzyj na tarce
  2. Do garnka wlej 2 szklanki wody
  3. Dodaj do niej imbir i zagotuj wodę
  4. Zdejmij ją z gazu i odcedź sam napar
  5. Gdy chwilę ostygnie dodaj kurkumę i miód
  6. Dobrze zamieszaj

Szklankę tego naparu wypij rano przed śniadaniem, a drugą weź ze sobą i wypij na pół godziny przed obiadem. Pamiętaj o tym, że nie osiągniesz zadowalających efektów jeśli jednocześnie nie zastosujesz się do zaleceń dotyczących diety odchudzającej.

 

Podobne artykuły