Co na świąteczny obiad w Boże Narodzenie?

Kuchnia Data publikacji: 2020-11-21 / Aktualizacja: 2020-12-02

Szukacie pomysłów na to co podać na świąteczny obiad w Boże Narodzenie? Przygotowaliśmy dla Was propozycje potraw, które idealnie będą pasowały na świąteczny obiad. Zobacz również artykuł jak rozpocząć wigilijną wieczerzę, który również może być interesujący.

Zazwyczaj w tym czasie zjeżdża się całą rodzina. Jest to często pierwsze spotkanie po dość długim czasie. Warto więc spędzić te chwile przyjemnie przy dobrym jedzeniu. Warto więc przygotować coś wyjątkowego.

Na świąteczny obiad w Boże Narodzenie możemy przygotować już mięsa. Świetnie sprawdzą się pieczone mięsa takie jak schab, kaczka czy kurczak. Warto również zadbać o dobrą zupę jako pierwsze danie. Poznajcie nasze propozycje.

Zupy na świąteczny obiad

Obiad świata†oczny zacznijmy od zupy. Wybór jest ogromny, ale mamy dla Was kilka propozycji, które nie są tak bardzo standardowe. Oprócz oczywiście rosołu, który jest zawsze dobrym wyjściem, gdy nie wiemy jak dopasować się do gustu gości. Rosół lubi każdy :)

Rozgrzewająca zupa rybna

Zupa cebulowa

Grochówka

Rosół

Drugie dania na świąteczny obiad

Po obiedzie czas na drugie danie. Tutaj możemy również zaszaleć i zrobić coś, czego zwykle nie robimy. Świąteczny obiad to dobry czas na wszelkiego rodzaju pieczone mięsa z dodatkami.

Kaczka z żurawiną i miodem

Polędwiczki wieprzowe

Schab pieczony ze śliwkami i morelami

Łosoś pieczony w maśle czosnkowym

Rolada schabowa ze szpinakiem

Kurczak pieczony z warzywami

Pieczona pierś z kaczki

Desery na świąteczny obiad

Po świątecznym obiedzie przychodzi czas na deser. Tutaj również mamy kilka propozycji, które możecie wykorzystać.

Angielski deser z bezami

Ciasto bez pieczenia z masą krówkową

Ciasto Rafaello bez pieczenia

Czekoladowe ciasto z budyniem

Rolada z jabłkami

Podobne artykuły