Manu na Pierwszą Komunie Świętą – co podać gościom?

Porady Data publikacji: 02 maja 2021 / Aktualizacja: 2024-05-06

Pierwszej Komunii Świętej towarzyszy zazwyczaj małe przyjęcie, które dla najbliższej rodziny i rodziców chrzestnych wyprawiamy w domu lub restauracji. Powstaje pytanie, jakie dania podać z tej okazji? Dlatego dzisiaj przygotowaliśmy dla Was menu komunijne. Znajdziecie w nim potrawy, które możecie przygotować z tej okazji.

Pierwsze danie – zupa na komunię

Zazwyczaj obiad komunijny składa się z pełnych dwóch dań. Jako pierwsze danie zawsze podajemy zupę. Mamy tutaj kilka możliwości, od tradycyjnego rosołu po inne bardziej wyszukane pomysły. Warto skorzystać z sezonowych warzyw, dzięki czemu nasz obiad będzie wyjątkowy.

Rosół

Tradycyjną zupą, którą możemy zrobić na pierwsze danie jest rosół. Zobacz również co zrobić, aby rosół nie był mętny. Mogą również przydać Ci się te porady, dzięki którym rosół wyjdzie idealny.

Zupa botwinkowa

Wiosna to również sezon na botwinkę. Możemy więc wykorzystać okazję i zrobić zupę botwinkową, która również jest przepyszna.

Zupa krem ze szparagów

W czasie trwania komunii mamy również sezon na szparagi. Warto to wykorzystać i zrobić pyszną zupę krem ze szparagów.

Drugie danie – obiad komunijny

Po zupie, którą podajemy na pierwsze danie, czas na drugie danie. Tutaj również możemy sięgnąć do klasyki lubianej przez wszystkich. Kotlet schabowy, tłuczone ziemniaczki i surówka będzie zawsze dobrą propozycją.

Kotlet schabowy

Kotlet schabowy możemy podać wraz z tłuszczonymi ziemniakami. Zobacz, jak zrobić idealne tłuczone ziemniaki. Oczywiście kotlet i ziemniaki podajemy w towarzystwie surówki. Możemy wykorzystać wiosnę i zrobić surówkę z młodej kapusty.

Surówka z młodej kapusty

Co, gdy mamy jednak ochotę podać coś mniej standardowego? Oczywiście istnieje wiele przepisów, które możemy wykorzystać. Poniżej znajdziecie kilka z nich, idealnych jako drugie danie na komunię.

Roladki wieprzowe z boczkiem i ogórkiem

Kurczak w sosie z porem i koperkiem

Placki po węgiersku

Deser na komunię

Po obiedzie czas na deser. Warto, aby było to coś szybkiego, co nie zajmie nam wiele czasu w przygotowaniu. Idealnym pomysłem będą więc ciasta bez pieczenia, do których możemy podać kawę lub herbatę. Oto kilka przepisów na ciasta na komunię, które warto zrobić.

Napoleonka na herbatnikach bez pieczenia

Ciasto LION bez pieczenia

Szarlotka z budyniem bez pieczenia

Przekąski na komunię

Jeśli goście zdecydują się zostać dłużej, warto mieć w zanadrzu kilka przekąsek, które możecie położyć na stole. Oto kilka przepisów na komunijne przekąski.

Roladki z tortilli

Szyneczki zawijane

Pieczarki w panierce

Twisty z parówek

Podobne artykuły