Jak usunąć plamy z sosu pomidorowego

Jak usunąć plamę z sosu pomidorowego? Podczas wakacji takiego plamy są niemal codziennością. Wiele z fast-foodów, które kupujemy na wakacyjnych odpoczynkach ma keczup lub inny sos pomidorowy. Nic więc dziwnego, że zdarza nam się wybrudzić nim ulubioną bluzkę. Dzisiaj podpowiemy Wam jak sobie z taką plamą poradzić nawet w warunkach urlopowych.

Jak usunąć plamę z sosu pomidorowego

Gdy jesteśmy na urlopie możemy mieć ograniczony dostęp do pralki. Dlatego sposoby, które dzisiaj przedstawimy będą typowo biwakowo-urlopowe. Dzięki temu poradzicie sobie z plamą w każdych warunkach i uratujecie swoje ulubione ubrania przed wyrzuceniem.

Pamiętaj, że liczy się tutaj czas. Nie pozwól utrwalić się plamie. Im dłużej będziesz czekać tym większe ryzyko, że plama będzie nie do usunięcia. Dlatego jeśli sos kapnie Ci na bluzkę weź papierową serwetkę i jak najszybciej usunąć nadmiar sosu. Jeśli masz taką możliwość warto udać się do toalety, zdjąć koszulkę i obrócić na lewą stronę, a następnie zimną wodą przepłukać plamę.

Woda utleniona na plamy z sosu pomidorowego

Czymś co dostaniemy praktycznie wszędzie jest woda utleniona. Kupicie ją w każdej aptece, którą znajdziecie praktycznie w każdej wczasowej miejscowości. Znajduje się ona również w apteczkach ośrodków wypoczynkowych, hoteli czy pól campingowych. Często też zabieramy ją ze sobą na urlop aby w razie wypadku przemyć rany. Dlatego w takich warunkach będzie to nasz pierwszy sposób na uratowanie ubrania poplamionego sosem pomidorowym.

Jeśli dodatkowo masz sodę oczyszczoną możesz stworzyć jeszcze skuteczniejszy środek do usuwania plam mieszając oba składniki i tworzą pastę. Jeśli jej nie masz użyj samej wody utlenione.

Nałóż ją na plamę i poczekaj 10 minut. Po tym czasie spłucz ją dokładnie i potwórz czynność tak by plama zniknęła. Spłukuj najlepiej w zimnej wodzie.

Skomentuj

Jak usunąć plamy z sosu pomidorowego