Mieszkasz w centrum miasta? Musisz mieć te trzy rośliny. Oczyszczą powietrze w domu!

Zdrowie Data publikacji: 04 lutego 2019 / Aktualizacja: 2021-04-01

Coraz więcej miast wytacza wojnę smogowi. W ruch brane są drony, które patrolują powietrze i wyłapują szkodliwe cząsteczki z dymu nad kominami. Trucicielom grożą wysokie mandaty. Na to jakie powietrze jest na zewnątrz nie mamy wpływu, ale na to jakie jest w środku naszego mieszkania już tak. Warto więc mieć w domu kilka roślin, które skutecznie oczyszczają powietrze z toksyn.

Rośliny, które oczyszczają powietrze z toksyn

Rośliny to piękne dekoracje do mieszkania. Nadają życia każdemu wnętrzu. Jeśli czujesz, że czegoś w Twoim mieszkaniu brakuje to zapewne one. Warto więc połączyć dekoracyjny charakter z praktycznym i kupić rośliny, które jednocześnie oczyszczają powietrze z toksyn. Oto trzy nasze propozycje, które możesz wykorzystać.

Bluszcz pospolity

Popularna w Polsce roślina ozdobna, która naturalnie występuje w Europie i Azji Mniejszej. Jest to roślina wieloletnia i bardzo prosta w uprawie, potrafi wiele wybaczyć. Dlatego jest bardzo dobra dla osób, które nie mają wiele czasu lub ręki do roślin. Będzie rozwijał się tam, gdzie w pokoju go położymy, nawet jeśli dostęp do słońca będzie ograniczony. Roślina ta bardzo dobrze oczyszcza powietrze. Warto mieć ją też w sypialni bo poprawia jakość snu.

Zielistka Stenberga

Roślina ta pochodzi z Afryki Południowej, a w Polsce uprawiana jest jako roślina pokojowa. Osiąga wysokość i średnicę 45 centymetrów. To bardzo ładna roślina ozdobna, która jednocześnie jest mało wymagająca. Może rosnąć nawet w zacienionym miejscu na zwykłej ziemi kwiatowej. Podlewać należy ją umiarkowanie, a gdy ją trochę przesuszymy na pewno nie zginie. Dlatego jest idealna dla zapominalskich. Można ja również łatwo rozmnażać. Oprócz tego oczywiście oczyszcza w mieszkaniu powietrze i pochłania z niego toksyny.

Sansewieria

Nazywana też często wężownicą. Wygląda bardzo atrakcyjnie, a do domu zwykle kupuje się dwa gatunki. Sansewieria gwinejska i cylindryczna. Jest to roślina bardzo odporna na zapominalskich podlewaczy. Nawet gdy wyjdziemy na miesiąc na wakacje powinna ona to przetrwać. Roślina ta bardzo dobrze radzi sobie z oczyszczaniem powietrza. W zależności od gatunku potrafi przybrać całkiem pokaźne rozmiary. Staje się wtedy świetną dekoracją podłogową.

Oczyszczacz powietrza

Jeśli chcesz dodatkowo wspomóc rośliny w oczyszczaniu powietrza w domu nie musisz wcale wydawać fortuny na oczyszczacz powietrza. Nie dawno zrobiliśmy recenzję jednego z tanich oczyszczaczy, którą możecie przeczytać tutaj.

Jakość powietrza jest bardzo ważna, dlatego warto zainteresować się usługa, którą jest ozonowanie pomieszczeń. Można ją wykonywać również w naszych domach. Dzięki ozonowaniu możemy też oczyścić pomieszczenia po zaraźliwych chorobach. Przeczytaj również artykuł: odetchnij w domu z ulgą.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły