Niepokojące objawy choroby serca, na które musisz zwracać uwagę

Zdrowie Data publikacji: 12 lutego 2018

Niepokojące objawy choroby serca, których nie możesz lekceważyć. Czy wiesz o tym, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce co roku umiera 385 tysięcy osób na choroby serca? To prawie połowa wszystkich zgonów. Dlatego naszego serca nie możemy lekceważyć. Musimy o nie dbać i obserwować objawy, które może nam przynieść.

Najczęstsze choroby serca

 1. Choroba wieńcowa
 2. Arytmia
 3. Niewydolność mięśnia sercowego
 4. Zapalenie mięśnia sercowego
 5. Migotanie przedsionków

To czego najczęściej się obawiamy to zawał mięśnia sercowego. Dochodzi do niego przez miażdżycę, która prowadzi do zwężenia tętnic. Pisaliśmy wam już o złych tłuszczach trans, które powodują odkładanie się na ściankach naczyń krwionośnych LDL czyli złego cholesterolu. Dlatego zawały zdarzają się coraz młodszym osobom przez to jaki styl życia dzisiaj prowadzimy.

Kto jest najbardziej narażony?

 1. Kobiety w wieku 45-70 lat (kobiety chorują częściej)
 2. Mężczyźni w wieku 32-50 lat
 3. Osoby otyłe
 4. Osoby palące tytoń
 5. Osoby z nadciśnieniem
 6. Osoby żywiące się źle (wysoki poziom cholesterolu)
 7. Osoby, które nie wykazują aktywności fizycznej
 8. Predyspozycje genetyczne

Jak widzicie tylko jeden z punktów tak naprawdę jest od nas niezależny. Reszta to tylko kwestia naszego stylu życia i chorób, które nie kontrolujemy. Z  tym wszystkim możemy sobie poradzić i zadbać o nasze serce.

Objawy choroby serca

 1. Omdlenia – wynikają z nieprawidłowego ciśnienia krwi
 2. Kołatanie serca – bije szybciej i zmiennie
 3. Ból w klatce piersiowej (ucisk, ból w klatce, trudność złapania oddechu.

Uważajcie szczególnie na ból w klatce piersiowej. Jeśli pojawia się sam ból i trwa 2-10 minut warto to skonsultować z lekarzem. Jeśli jednak trwa ponad 30 minut i pojawią się takie objawy jak nudności, wymioty, dusznosć to może już być zawał. Natychmiast dzwoń po karetkę!

 

Źródło artykułu: http://www.medonet.pl/zdrowie,choroby-serca--niepokojace-symptomy--na-ktore-warto-zwrocic-uwage,artykul,1723765.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły