Lubisz paluszki krabowe? Zobacz dlaczego nie powinnaś ich więcej jeść!

Zdrowie Data publikacji: 02 lipca 2017 / Aktualizacja: 2020-02-12

Lubicie paluszki krabowe? Dzisiaj powiemy Wam dlaczego tak naprawdę nie warto ich dalej jeść. Oczywiście ostateczną decyzję podejmiecie sami, nie zabraniamy nikomu jeść to co lubi :) Są jednak fakty, o których warto wiedzieć by świadomie podejmować decyzje.

1. Zawartość kraba w krabie

Paluszki surimi tak naprawdę nawet nie leżały obok kraba. Produkowane są one z ryb, często też najniższej jakości oraz dodaje się do nich szereg składników poprawiających smak tak by przypominały mięso kraba. Lista składników naprawdę potrafi być pokaźna i znajdziemy na niej takie rzeczy jak: mintaj, białka jaj, pszenica, cukier, ekstrakt z kraba, ostrygi, muszelki, homary, ryby, olej rafinowany, sól morska, modyfikowane tapioki, karagen, kukurydza, chlorek potasu, inozynian disodowy i guanylan, pirofosforan sodu, etc.

2. Chlorek potasu

Jedną z substancji, którą wymieniliśmy i często pojawia się w składnie paluszków krabowych jest chlorek potasu. Jest on bardzo niebezpieczny dla krążenia krwi, osłabia mięśnie i prowadzi do ich paraliżu, ma wpływ na układ pokarmowy i  może powodować wymioty oraz nudności.

Oczywiście również inne składniki zawarte w tym produkcie nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie oraz wagę. Paluszki krabowe może nie mają wiele kalorii, ale za to też nie mają wiele wspólnego ze zdrową dietą.

3. Duża zawartość sodu

Paluszki krabowe mają mało tłuszczu, ale za to bardzo dużo sodu. Już dwa małe kawałki mogą zawierać 20% dziennej zalecanej dawki. Nadmiar sodu w organizmie może powodować hipernatremię, a ona najczęściej wynika właśnie z nieodpowiedniej diety. Najczęstsze objawy to:

  • suchość
  • nudność
  • znużenie
  • pragnienie
  • kołatanie serca
  • ból głowy
  • rozdrażnienie
  • senność

Niech objawy Cię nie zmylą, choroba ta jest bardzo poważna i może prowadzić do śpiączki, a nawet śmierci.

Źródło artykułu: http://www.healthyfoodteam.com/7-reasons-stop-eating-highly-processed-seafood/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły