Twój brzuszek to nie tylko problem nadwagi. Zobacz kilka problemów, które nie zależą od Ciebie.

Uroda Zdrowie Data publikacji: 17 sierpnia 2017

Czy większy brzuszek zawsze musi iść w parze z otyłością? Nie. Mogą to być problemy, które nie są zależne od Ciebie, a ty nawet możesz o tym nie wiedzieć i próbować się bezskutecznie odchudzać.

1. Niski brzuch

Osoby szczupłe czasami mają problem z tym, że brzuch znacznie odstawie od dołu. Czasami jest to uwarunkowane złogami w jelitach. Potrafi tam zebrać się nawet 9kg masy kałowej. Opisywaliśmy kurację, która pozwala się jej pozbyć tutaj.

Może to być również uwarunkowanie genetyczne i tkanka tłuszczowa gromadzi się właśnie w tym miejscu. Może też oznaczać to problemy z jajnikami np. zespół policystycznych jajników.

2. Napompowany brzuch

Twój brzuch wygląda jak balon, a rano był jeszcze płaski? Często jest to wynikiem zaburzeń flory bakteryjnej w układzie pokarmowym. Może to być związane również z powolnym ruchem jelit. Warto sięgnąć wtedy po naturalne jogurty czy błonnik, który przyśpieszy pracę jelit.

3. Wzdęty brzuch

Wzdęcia powodują gazy, które zalegają w naszym brzuchu. Warto wtedy wykonać delikatny masaż, lewatywę lub ograniczyć pokarmy stałe. Nie spożywaj piwa czy innych gazowanych napojów. Wzdęcia zazwyczaj ustępują na drugi dzień jednak jeśli nasza dieta jest nieprawidłowa mogą utrzymywać się długo, a my będzie mylić je z tyciem.

4. Boczki

Powstają gdy tkanka tłuszczowa kumuluje się po bokach brzucha. Najczęściej powoduje je siedzący tryb życia oraz zbyt duża ilość cukru w naszej diecie. Z siedzeniem wiecie co zrobić, jeśli chodzi o cukier zobaczycie czym możecie go zastąpić tutaj. Boczki może mieć nawet osoba chuda. Wszystko jest kwestią predyspozycji genetycznych i trybem życia.

 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły