Zamień cukier na jeden z tych produktów, a zaczniesz chudnąć!

Zdrowie Data publikacji: 25 stycznia 2017

Jeśli chcesz skutecznie zacząć się odchudzać to jest jeden bardzo ważny krok, który pozwoli Ci bardzo szybko uzyskać efekty. Jest nim porzucenie cukru w swojej diecie. Nie chodzi jedynie o słodzenie herbaty, ale też o gotowe produkty, które go zawierają. Jednak jeśli nie chcesz rezygnować ze słodkiego smaku swojej kawy czy pieczonego przez Ciebie ciasta to wystarczy zamiast cukru zacząć używać innych produktów słodzących.

Stewia

To jedna z najpopularniejszych substancji słodzących, która jest zamiennikiem dla cukru. Musicie pamiętać by stosować jej mniej niż cukru bo jest aż 300 razy od niego słodsza! Stewię do słodzenia chyba najlepiej jest kupić w kryształkach albo proszku. Kosztuje ok. 20 zł za 200g, ale musicie pamiętać o tym, że jest dużo słodsza niż cukier i zużywamy jej o wiele mniej.

Erytrytol

Smakiem przypomina cukier trzcinowy i tak samo jak stewia nie jest przyswajany przez organizm dlatego też nie powoduje przyrostu masy ciała. Możemy go kupić tak samo jak zwykły cukier w postaci kryształków. Jest o tyle lepszy od stewi, że nie musimy przestawiać się na nowe ilości bo stosuje go się praktycznie w takich samych proporcjach jak zwykły biały cukier.

Tagaztoza

Jest to cukier naturalnego pochodzenia, który pozyskuje się z laktozy. Smakuje identycznie jak zwykły biały cukier z tą różńicą, że ma 1,5kcal w 1g produktu. Czyli trzy razy mniej od zwykłego cukru. Niektóre substancje słodzące kiepsko sobie radzą podczas pieczenia, ale tagaztoza idealnie się do niego nadaje i reaguje tak samo jak zwykły cukier więc do wypieków polecamy zaopatrzyć się w tagaztozę, a np. do słodzenia napojów w stewię.

Miód

Dobrym zamiennikiem dla cukru może też być dobrze nam wszystkim znany miód. Jest naturalny, przetworzony przez pszczoły i o dużych właściwościach prozdorowtnych. Co prawda, patrząc na kalorię nie zauważymy wielkiej różnicy bo przy 100g produktu jest to 405 do 324 kcal na korzyść dla miodu. Jednak różnica tkwi w szczególe. Miód jest już przetworzony przez pszczoły, dlatego cukry w nim zawarte bezpośrednio wchłaniają się do krwi i są przemieniane na energię w postaci glikogenu, dlatego nie powodują przyrostu masy ciała.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły