Jesz surowe pieczarki? Przeczytaj!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-06-05 / Aktualizacja: 2018-09-10

Na pewno słyszeliście o tym, że pieczarki można jeść surowe. Sami nawet o tym pisaliśmy. Nic się nie zmieniło, pieczarki można jeść surowe pod warunkiem, że dobrze się je umyje.

Jedzenie surowych pieczarek

Jednak warto się zastanowić nad tym jakie niesie to za sobą korzyści i dzisiaj postaramy się zagłębić w ten temat. Zacznijmy od odchudzania, pieczarki są świetne jeśli chcemy zrzucić na wadze. Mają one jedynie 22kcal w 100g więc jest to świetny pomysł na przekąskę, sałatkę czy obiad. Zwłaszcza jeśli są one surowe bo nie dochodzą do tego tłuszcz czy przyprawy. Składają się one w 95% z wody i zawierają ok. 3g białka i tylko 0,3g tłuszczu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Przez wiele lat pokutowało stwierdzenie, że są one bezwartościowe i właściwie to nie grzyby. Dzisiaj już dietetycy od tego odchodzą bo stoją za ty już dokładne badania. Są one dobrym źródłem witamin z gruby B, a także związków bioaktywnych jak tyrozynazy.

Badania naukowe potwierdzają również, że mają one właściwości antybakteryjne i budujące odporność. Dlatego warto włączyć je do swojej codziennej diety tym bardziej, że w porównaniu do innych grzybów są tanie i dużo łatwiej dostępne.

W pieczarkach znajdziemy również błonnik, który pozwala obniżyć poziom złego cholesterolu. Poniżej znajdziecie jeszcze inne cenne właściwości pieczarek w „pigułce”.

  1. Witamina C
  2. Lektyny
  3. Przeciwutleniacze
  4. Kwas linolowy CLA
  5. Żelazo
  6. Magnez
  7. Fosfor
  8. Potas
  9. Sód
  10. Cynk

 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły