Czy wiesz, że w Twoich jelitach może zalegać aż 9kg resztek jedzenia? Zobacz jak się ich pozbyć.

Zdrowie Data publikacji: 09 stycznia 2017 / Aktualizacja: 2019-03-01

Złe funkcjonowanie jelit sprawia, że resztki pożywienia zaczynają w nich zalegać. Może ich być całkiem sporo. Jest to niezdrowe oraz sprawia, że ważymy więcej. Jeśli chcesz zrzucić parę zbędnych kilogramów możesz zacząć od zadbania o swoje jelita.

Ile długości mają ludzkie jelita?

Jelito cienkie ma ok. 6m długości do tego jelito grube ma ok. 2m długości. To całkiem sporo prawda? I to wszystko mieści się w naszej jamie brzusznej. W jelitach natomiast mogą zalegać resztki pokarmów, które mogą ważyć aż 9kg. Pozbądź się ich, a znacznie utracisz na wadze.

Jaki wpływ na nasze zdrowie mają resztki pożywienia zalegające w jelitach?

Resztki pożywienia w jelitach powodują bóle brzucha, wzdęcia, brak apetytu czy nawet poważniejsze problemy związane z zaleganiem toksyn w organizmie takie jak nerwowość, zły stan cery, przybieranie na wadze. Dlatego warto się regularnie ich pozbywać, aby to zrobić wystarczy do swojej diety właczyć co jakiś czas domową miksturę oczyszczającą jelita.

Domowa mikstura oczyszczająca jelita

Składniki

  • szklanka wody
  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżka Chia
  • 1 łyżka siemienia lnianego
  • 1 jabłko

Przygotowanie

Wszystkie składniki umieszczamy w blenderze. Tylko jabłko przekrajmy na pół i wyjmujemy środek. Następnie wszystkie składniki blendujemy i nasz napój jest już gotowy. To bardzo prosty przepis, który nie wymaga wiele czasui. Możecie go szybko przygotować, a to bardzo duży plus.

Stosowanie

Pijemy rano na czczo. Najlepiej w jakiś wolny dzień bo złogi w jelitach mogą się wydostać tylko jedną drogą. Składniki, z których składa się napój ułatwiają ich wydalanie. Nasiona Chia są bogatym źródłem białka, witamin i kwasów tłuszczowych Omega 3. Miód ma właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze. Chroni jelito grube przed rakiem. Siemię lniane to głównie błonnik, który jest bardzo ważny dla prawidłowej pracy jelit – tak samo jabłko. Napój możesz spożywać tak często jak masz ochotę, albo chociaż dwa razy w tygodniu. Jego składniki sprawiają, że ma też wiele innych pozytywnych dla zdrowia właściwości.

Źródło artykułu: http://www.healthmagazine365.com/homemade-mixture-will-clean-colon-toxic-waste/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły