3 świetne ćwiczenia na utratę wagi, o których nie myślałaś!

Kategoria: Zdrowie
Data publikacji: 2019-12-27

Nowy Rok to czas obietnic, które sobie składamy. Najczęściej powtarzaną z nich jest prawdopodobnie zrzucenie kilku kilogramów. Chcielibyśmy pomóc Wam w jego dotrzymaniu i zaproponować trzy ćwiczenia, które świetnie sprawdzają się przy utracie wagi. Jeśli szybko osiągniecie efekty Wasza motywacja wzrośnie i łatwiej będzie Wam dotrzymać obietnicy.

Skakanie na skakance

To genialne ćwiczenie, które wpływa na wszystkie partie mięśni. Przez godzinę skakania na skakance możecie zrzucić ok. 900 kcal. To naprawdę dużo! Trzeba skakać jednak dość szybko i wykonywać 120 skoków na minutę. Nawet jeśli z początku będziecie robić to wolniej to ćwiczenie to i tak bardzo dobrze odbije się na efektach odchudzania.

Skakać możemy zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu. Potrzebujemy do tego jedynie skakanki i wygodnych butów. Możemy więc wykonywać to ćwiczenie cały rok, a skakankę możemy zabrać ze sobą wszędzie gdzie chcemy.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Chodzenie po schodach

Jest to ćwiczenie, w które nie musisz inwestować żadnych pieniędzy. Wystarczy, że masz w domu schody lub wybierzesz się w miejsce gdzie takie schody są. Możesz spalić nawet 600 kcal przez godzinę, jeśli będziesz wykonywać ponad 70 kroków na minutę.

Chodzenie po schodach to świetna mieszanka ćwiczeń aerobowych i beztlenowych. Zwiększy Twoją kondycję, wydolność organizmu i pomoże szybko schudnąć.

Chodzenie

Nie masz kondycji i nie lubisz ćwiczyć? Nic nie szkodzi! Wystarczy, że zaczniesz więcej chodzić. Przecież i tak robisz to codziennie.

Najlepiej jest spacerować szybko. Prędkość 6,5km/h będzie odpowiednia, a to już taki szybki marsz. W godzinę w ten sposób spalisz nawet 400 kcal. Powinnaś w tym czasie przejść ok. 5 km. Warto w tym celu skorzystać z aplikacji np. Endomondo. Wyznaczyć sobie cel np. 5km lub 1h spacerowania. Dzięki temu będziemy mogli monitorować wyniki.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły