Jeśli Twoje paznokcie wyglądają tak jak na zdjęciu musisz zacząć jeść dwie rzeczy

Zdrowie Data publikacji: 07 sierpnia 2017

Jeśli Twoje paznokcie wyglądają w ten sposób to powodem może być niedobór cynku w organizmie. Cynk jest jednym z najważniejszych minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Niedobór cynku związany jest z problemami z tarczycą, trądzikiem, niepłodnością, słabym układem odpornościowym, przerzedzeniem włosów, wysypką, utratą apetytu, utratą masy ciała czy upośledzeniem wzrostu.

Ostre uczucie zimna i zwyrodnienie plamki żółciowej są leczone właśnie cynkiem. Leki antykoncepcyjne mogą mieć wpływ na poziom cynku w naszym organizmie. Aby zwiększyć poziom cynku bez specjalnych suplementów diety w tabletkach możesz lekko zmienić swoją dietę i wprowadzić do niej dwa produkty.

1. Produkty mleczne

Sery, jogurty, mleko i inne produkty mleczne dostarczają około 1 grama cynku na porcję. Warto je wprowadzić do swojej codziennej diety. Aby jeść różnorodnie możesz wykorzystać je na śniadanie w wielu postaciach np. twarożek ze szczypiorkiem, koktajl na bazie kefiru, sałatka z serkiem wiejskim itd.

2. Orzechy oraz nasiona

Nasiona dyni, orzechy nerkowca czy migdały to doskonałe źródła cynku w naszej diecie i świetna przekąska. Orzechy zawierają od 1 do 2 gramów cynku na porcję. Najmniej mają nasiona dyni. Pamiętaj, że oprócz tego orzechy dostarczają zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3, białka czy magnezu.

Źródło artykułu: http://www.healthyfoodteam.com/eat-foods-fight-zinc-deficiency/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły