Jeśli Twoje paznokcie wyglądają tak jak na zdjęciu musisz zacząć jeść dwie rzeczy

DomPelenPomyslow.pl Jeśli Twoje paznokcie wyglądają tak jak na zdjęciu musisz zacząć jeść dwie rzeczy

Jeśli Twoje paznokcie wyglądają w ten sposób to powodem może być niedobór cynku w organizmie. Cynk jest jednym z najważniejszych minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Niedobór cynku związany jest z problemami z tarczycą, trądzikiem, niepłodnością, słabym układem odpornościowym, przerzedzeniem włosów, wysypką, utratą apetytu, utratą masy ciała czy upośledzeniem wzrostu.

Ostre uczucie zimna i zwyrodnienie plamki żółciowej są leczone właśnie cynkiem. Leki antykoncepcyjne mogą mieć wpływ na poziom cynku w naszym organizmie. Aby zwiększyć poziom cynku bez specjalnych suplementów diety w tabletkach możesz lekko zmienić swoją dietę i wprowadzić do niej dwa produkty.

1. Produkty mleczne

Sery, jogurty, mleko i inne produkty mleczne dostarczają około 1 grama cynku na porcję. Warto je wprowadzić do swojej codziennej diety. Aby jeść różnorodnie możesz wykorzystać je na śniadanie w wielu postaciach np. twarożek ze szczypiorkiem, koktajl na bazie kefiru, sałatka z serkiem wiejskim itd.

2. Orzechy oraz nasiona

Nasiona dyni, orzechy nerkowca czy migdały to doskonałe źródła cynku w naszej diecie i świetna przekąska. Orzechy zawierają od 1 do 2 gramów cynku na porcję. Najmniej mają nasiona dyni. Pamiętaj, że oprócz tego orzechy dostarczają zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3, białka czy magnezu.

Skomentuj

Jeśli Twoje paznokcie wyglądają tak jak na zdjęciu musisz zacząć jeść dwie rzeczy