5 sygnałów ostrzegawczych, że Twoje arterie są zablokowane

Zdrowie Data publikacji: 22 kwietnia 2018

Krążenie krwi jest jednym z najważniejszych procesów, które zachodzą w naszym organizmie. Krew musi dopływać do naszych narządów by prawidłowo funkcjonowały. Gdy proces ten jest zaburzony pojawiają się problemy i dochodzi do niewydolności narządowej. Problem jest na tyle poważny, że może zagrażać naszemu życiu.

W naczyniach krwionośnych mogą powstać korki. Wtedy cały układ przestaje funkcjonować poprawnie. Nasze narządy nie dostają odpowiedniej ilości krwi, a zatem tlenu i wartości odżywczych. W najgorszym przypadku mogą one przestać funkcjonować poprawnie lub całkowicie się zatrzymają.

Jest wiele powodów, które mogą powodować słabe krążenie. Jednym z nich są zablokowane tętnice, które mogą być powodem wielu problemów zdrowotnych. Problem ten zagraża również życiu dlatego tak ważne jest by wcześnie zauważyć problem. Dzisiaj postaramy się Wam doradzić w jaki sposób rozpoznać słabe krążenie.

Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Oczywiście kilka z nich występuje bardzo często, a co najgorsze są one wynikiem naszego trybu życia. Najgorsze z tego względu, że sami przez swoje zaniedbania doprowadzamy do problemów ze zdrowiem. Plusem jest to, że bardzo łatwo możemy zmienić nasz tryb życia, wystarczy chcieć.

Najczęstsze czynniki

  1. siedzący tryb życia
  2. otyłość
  3. palenie
  4. niezdrowa dieta (bogaga w tłuszcze i cukry)

Gdy podejrzewamy, że możemy mieć problemy ze słabym krążeniem warto zadać sobie kilka pytań. Zapytaj siebie czy czujesz się zmęczona bardziej niż zwykle. Wstajesz może rano i czujesz, że już nie masz energii na cały dzień, albo wykonywanie prostych czynności jest dla Ciebie męczące?

Może czujesz ból w nogach albo bardzo często zdarzają Ci się skurcze? Być może również ostatnio na Twoich nogach zaczęły pojawiać się żylaki albo masz problemy z trawieniem czy często masz problemy z przeziębieniami?

Jeśli odpowiedzi na niektóre z tych pytań są twierdzące to może to być problem krążenia. Nie warto go lekceważyć bo im szybciej zaczniesz mu przeciwdziałać tym większe prawdopodobieństwo, że nic złego się nie stanie.

Najczęstsze objawy słabego krążenia

  1. Skrucze i bóle w nogach
  2. Drętwienie nóg
  3. Wolne gojenie się ran
  4. Obrzęk
  5. Wypadanie włosów oraz słabe paznokcie

Jak w naturalny sposób poprawić krążenie

Powinniśmy zacząć od usunięcia przyczyny zanim przejdziemy do leczenia problemu. Dlatego jeśli powodem słabego krążenia jest jedna z rzeczy, która wymieniliśmy wyżej i jest to związane ze złym stylem życia to powinniśmy to w swoim życiu zmienić.

Należy zwiększyć również aktywność fizyczną, która ułatwia dotlenienie organizmu. Rzucamy palenie oraz zaczynamy stronić od alkoholu. Do swojej diety dodajemy więcej warzyw i owoców.

Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do swojej diety imbiru i czosnku, które poprawiają drożność naczyń krwionośnych. Pamiętaj, że nie każdy może jeść imbir. Tutaj znajduje się informacja o grupie ryzyka.

Również produkty bogate w witaminę E będą wskazane. Są nimi między innymi nasiona słonecznika czy migdały. Zwiększ poziom antyoksydantów, selenu, beta-karotenu oraz witaminy C i D. Dzięki takim zmianom w swoim życiu możesz poprawić krążenie.

Zobacz również – Czym jest układ limfatyczny i jak o niego dbać

Źródło artykułu: http://health360.us/7-warning-signs-blocked-arteries-2/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły