Szukasz sposobu na ból gardła i kaszel? Zjedz czekolady!

Naturalna czekolada ma wiele cennych dla zdrowia właściwości. Może również pomóc Ci w kłopotach z bólem gardła oraz kaszlem. Jeśli lubisz czekoladę to bardzo dobrze, bo będziesz miała powód by trochę jej zjeść :)

Ciemna czekolada na ból gardła i kaszel

Naukowcy gwarantują, że czekolada ma dużo lepsze działanie łagodzące ból gardła oraz kaszel niż miód, cytryna, cebula lub czosnek. Czyli sposoby znane naszym babciom. Teobromina, którą zawiera rozluźnia mięśnie płuc i oskrzeli. Badacze z Imperial Collage z Londynu przeprowadzili badania i udowodnili, że czekolada skuteczniej hamuje kaszel od kodeiny, która znajduje się w wielu lekach na kaszel.

Ile czekolady musimy zjeść? Powinny wystarczyć dwie kostki gorzkiej czekolady, które będziesz jeść codziennie. Dzięki temu poradzisz sobie z męczącym przewlekłym kaszlem. Po dwóch dniach powinnaś zauważyć poprawę. Teobromina musi na stałe rozprowadzić się w twoim organizmie. Pamiętaj jednak, że musi to być gorzka czekolada, która zawiera minimum 70% kakao.

Czekolada ma też inne cenne właściwości. Oprócz tego pobudza mózg do pracy, poprawia skupienie i daje więcej energii. Pomaga też chronić serce poprzez zawartość flawonoidów, które obniżają ciśnienie krwi. Działa też antydepresyjnie i poprawia humor oraz pomaga zadbać o zdrowie naszej skóry :)