20 grudnia 2020

Ta ryba na Święta to najgorsza opcja. „To już lepszy karp”.

Nie wszyscy przepadają za karpiami. Dlatego szukają alternatywy dla karpia na wigilijną kolację. Niektórzy sięgają po łososia, inni zaś po pstrąga. Jednak jeśli chodzi o cenę to zdecydowanie wygrywa tutaj na tym polu panga. Jej jednak lepiej unikać!

Dlaczego lepiej unikać pangi?

Panga jest rybą hodowlaną – pod tym względem faktycznie przypomina karpia. Jednak panga hodowana jest w sztucznych zbiornikach wodnych – najczęściej w Wietnamie. Żyje w bardzo brudnej wodzie o dużym stężeniu dioksyn.

Ryba żyje w dużym stłoczeniu. Jest bardzo zestresowana i nie można naturalnie zdobywać pokarmu. Dlatego dokarmiana jest sztucznie, a w karmie znajdują się hormony, dzięki czemu ryba rośnie szybciej i szybciej nadaje się na eksport.

Dlatego jeśli zamierzasz karpia zamienić panga na wigilijnym stole to dobrze to przemyśl. Karp będzie już lepszy, a jeśli przeszkadza Ci jego smak to zobacz artykuł: jak zabić mułowaty smak karpia?

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.