Ta ryba na Święta to najgorsza opcja. „To już lepszy karp”.

Zdrowie Data publikacji: 20 grudnia 2020

Nie wszyscy przepadają za karpiami. Dlatego szukają alternatywy dla karpia na wigilijną kolację. Niektórzy sięgają po łososia, inni zaś po pstrąga. Jednak jeśli chodzi o cenę to zdecydowanie wygrywa tutaj na tym polu panga. Jej jednak lepiej unikać!

Dlaczego lepiej unikać pangi?

Panga jest rybą hodowlaną – pod tym względem faktycznie przypomina karpia. Jednak panga hodowana jest w sztucznych zbiornikach wodnych – najczęściej w Wietnamie. Żyje w bardzo brudnej wodzie o dużym stężeniu dioksyn.

Ryba żyje w dużym stłoczeniu. Jest bardzo zestresowana i nie można naturalnie zdobywać pokarmu. Dlatego dokarmiana jest sztucznie, a w karmie znajdują się hormony, dzięki czemu ryba rośnie szybciej i szybciej nadaje się na eksport.

Dlatego jeśli zamierzasz karpia zamienić panga na wigilijnym stole to dobrze to przemyśl. Karp będzie już lepszy, a jeśli przeszkadza Ci jego smak to zobacz artykuł: jak zabić mułowaty smak karpia?

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły