Jak cebula wpływa na nasze zdrowie. Warto jeść cebulę!

Zdrowie Data publikacji: 20 marca 2018

Dlaczego warto jeść cebulę i jaki ma ona wpływ na nasze zdrowie? Właściwości zdrowotne cebuli są naprawdę szerokie, na pewno znacie część z nich i choć raz w życiu piliście syrop z cebuli w trakcie przeziębienia.

Cebula poprawia krążenie krwi

Słyszeliście kiedyś o kwercetynie? Ma ona zastosowanie w lecznictwie i znajdziemy ją jeszcze np. w ciemnych winogronach czy estragonie. Jest ona składnikiem wielu lekarstw. Pomaga ona poprawić krążenie krwi. Do tego cebula zawiera krzem, który regularnie jedzony zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów.

Pomaga w zapobieganiu anemii

Anemia czyli inaczej niedokrwistość to choroba polegająca na stwierdzeniu niższych od normy wartości hemoglobiny. Najczęstsze objawy anemii to:

 1. blada skóra
 2. mały apetyt
 3. szorstka skóra
 4. zanik brodawek językowych
 5. pieczenie języka
 6. zajady w kącikach ust
 7. łamliwe paznokcie
 8. osłabienie
 9. zbyt długi sen
 10. męczliwość

Cebula zawiera składniki odżywcze, które są nam niezbędne i zapobiegają wystąpieniu anemii, które związane są z ich niedoborami. W cebuli znajdziemy żelazo, fosfor czy witaminy E i C.

Inne dobre dla zdrowia właściwości cebuli

 1. Jest naturalnym lekiem wykrztuśnym
 2. Dba o prawidłowe ciśnienie tętnicze
 3. Pomaga zrównoważyć poziom cukru we krwi
 4. Poprawia trawienie
 5. Działa jak naturalny środek przeciwbólowy

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły