5 rzeczy, które pierzemy zazwyczaj zbyt rzadko

Lifestyle Data publikacji: 21 sierpnia 2018

Staramy się dbać o nasz dom jak najlepiej umiemy. Jednak czasami nie z naszej winy dochodzi do pewnych zaniedbać. Jedną z nich jest zbyt rzadkie pranie niektórych rzeczy, co negatywnie może wpływać na nasze zdrowie. Przeczytajcie i zastanówcie się jak często pierzecie te rzeczy!

1. Pościel

W pościeli gromadzą się bakterie, grzyby, roztocza. Zbyt rzadkie jej wymienianie negatywnie wpływa na zdrowie. Pościel powinniśmy prać przynajmniej raz w tygodniu. Najlepiej jednak mieć kilka kompletów i wymieniać je podczas gdy jeden jest w praniu. Co jakiś czas warto również wyczyścić materac – jak to zrobisz dowiesz się tutaj.

2. Staniki

Biustonosze to bielizna, ale w przeciwieństwie do dolnej części bielizny nie musi ich tak często prać. Jednak warto pamiętać o tym, że eksperci zalecają by co 2-3 ubrania prać ręcznie biustonosz. Nie zapominajmy o tym, że nosimy go w miejscu, który często się poci. Dlatego warto zadbać o tę część garderoby bardziej niż zazwyczaj to robimy.

3. Zasłona prysznicowa

Jeśli masz pod prysznicem zasłonę to zapewne rzadko ją pierwsze. Co jakiś czas przetrzesz, ale czy to wystarczy? Raz w miesiącu powinniśmy ją wyprać. Zasłonę z tworzywa sztucznego bez najmniejszych przeszkód można wyprać w pralce, należy tylko pamiętać aby nie ustawiać temperatury wyższej niż 40 stopni Celsjusza. Korzystamy również z programu przeznaczonego do syntetyków. To najwygodniejszy sposób jej czyszczenia.

4. Poduszki

Poduszki to szczególne miejsce w naszym łóżku. Nie raz kładziemy się do niego z mokrymi włosami lub spocimy się podczas snu. To stwarza idealne warunki do rozwoju mikroorganizmów tuż obok naszej twarzy. Jeśli jesteś alergikiem powinnaś je prać maksymalnie co 4 tygodnie, jeśli nie to raz na trzy miesiące. Zobacz jak prać i wybielić poduszki.

5. Piżama

Piżamę powinniśmy zmieniać co dwa dni i tak często ją prać. Według tytułu The Mirror śpimy w jednej piżamie 2 tygodnie. To bardzo złe zjawisko. Jest to ubiór noszony blisko ciała. Wypełniony mikroorganizmami, a nawet bakteriami np. E-Coli. Dlatego powinniśmy ją często prać i zmieniać.

Podobne artykuły