Zobacz jak za pomocą tego domowego środka odmłodziła szyję

Uroda Data publikacji: 30 kwietnia 2018

Jak znacząco odmłodzić skórę na dekolcie, szyi czy twarzy? Możesz wykorzystać czosnek, który jest silnym przeciwutleniaczem. Przeciwutleniacze hamują działanie wolnych rodników, a co za tym idzie procesy starzenia się. W skład mieszanki wchodzą również substancje, które regenerują naszą skórę i ponownie ją uelastyczniają. To sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać młodziej, ale oczywiście nie stanie się to od razu. Na to niestety potrzeba czasu.

Czosnek, a skóra

Czosnek zawiera wiele aktywnych substancji, które pozytywnie wpływają na nasze ciało. Zawiera również witaminę E, która jest w składzie wielu kremów redukujących zmarszczki. Oprócz tego działa oczyszczająco na skórę, eliminuje toksyny i działa skutecznie na trądzik. Potrafi nawet rozjaśnić blizny.

Czosnek zawiera alicynę, która jest najważniejszą z substancji. Działa przeciwzapalnie i antybiotycznie. Zabija również bakterie i grzyby dlatego ta sama maseczka może być stosowana np. do walki z grzybicą stóp. Wspomaga również regenerację skóry dzięki czemu zaczyna ona wyglądać młodziej wraz z czasem jak go stosujemy.

Skoro jednak ma tak wiele cennych właściwości dlaczego rzadko go stosujemy? Zapach to słowo klucz. Niestety musisz przygotować się na niemiły aromat czosnku, dlatego dla niektórych największym problemem takiej kuracji jest właśnie sam zapach.

Przeczytaj również: Jak odróżnić czosnek chiński od polskiego?

Jeśli jednak zapach nie jest Wam straszny to zapraszam Was do wypróbowania tej maseczki i zrobienia jej sobie choćby na wieczór. Następnie dobrze umyj skórę wodą z mydłem aby pozbyć się niemiłego zapachu czosnku. Niektórzy zalecają aby by skórę wytrzeć kawałkiem jabłka. Dlaczego? Jabłko zawiera oksydazę polifenolową, która unieszkodliwia związki siarki, dzięki czemu eliminuje zapach czosnku.

Maseczka regenerująca skórę z czosnku

Składniki

  • 3 łyżki naturalnego miodu
  • 3 ząbki czosnku
  • 2 łyżki białej glinki

Po wymieszaniu tych składników maseczka jest już gotowa na nałożenie na skórę. Pamiętaj aby wcześniej dobrze oczyścić skórę. Podczas nakładania na twarz uważaj aby nie dostałą się ona do oczu. Najlepiej ze względu na aromat zrobić to wieczorem przed kąpielą.

Maseczkę na skórze trzymamy przez 15 minut, a następnie zmywamy zimną wodę. Następnie możemy dobrze umyć skórę i ewentualnie wykorzystać jeden z trików, który pomoże Ci pozbyć się pozostałego aromatu czosnku. Maseczkę najlepiej jest stosować dwa razy w tygodniu. Jeśli lubisz jeść czosnek przeczytaj również jakie ma on właściwości dla naszego zdrowia.

Zobacz również: Twoje storczyki pokochają czosnek

Źródło artykułu: http://healthpinned.info/amazing-garlic-recipe-will-remove-wrinkles-7-days

Podobne artykuły