Jesz te rzeczy? One przyśpieszają starzenie się!

Uroda Data publikacji: 27 marca 2019

Czy żywność może wpływać na procesy starzenia się? Tak! To co jemy może uzależnić szybkość starzenia się naszej skóry. Jeśli będziesz jadła więcej niektórych rzeczy, Twoja skóra szybciej się zestarzeje. Eksperci z serwisu HealthLine wyszczególnili produkty, których lepiej unikać jeśli chcemy zachować młodość na dłużej.

Węglowodany proste

Posiadają one wysoki indeks glikemiczny. Należy do nich białe pieczywo, które powoduje stany zapalne w naszym organizmie, a to wpływa na szybsze starzenie się naszej skóry. Lepiej zastąpić je węglowodanami złożonymi czyli produktami pełnoziarnistymi.

Przetworzone mięso

Wiele osób może zastanowić się czym właściwie jest mięso przetworzone. Są to wyroby mięsne np. parówki, kiełbasy czy inne niskogatunkowe produkty mięsne. Zawierają dużo sodu, tłuszczy i siarczanów, które powodują, że nasza skóra starzeje się. Oprócz tego WHO zwraca uwagę, że mogą być przyczyną raka.

Alkohol

Spożywanie alkoholu wiąże się z utratą kolagenu. Wypłukuje z organizmu cenne składniki odżywcze i odwadnia. Przez to nasza skóra starzeje się szybciej, dlatego jeśli chcecie zachować zdrową i młodą skórę to nie przesadzajcie z nim.

Podobne artykuły