Olej kokosowy z sokiem z cytryny na włosy. Zacznij go stosować!

Uroda Data publikacji: 15 kwietnia 2017

Siwe włosy skutecznie dodają nam lat. Jeśli zaczną się pojawiać na pewno chcielibyście ich się pozbyć nie zawsze jednak farbując przy tym włosy. Na pewno będzie tak w przypadku mężczyzn.

Siwe włosy nie oznaczają starzenia się. Mają je coraz młodsi ludzie, co jest wynikiem życia w stresie i ciągłym pośpiechu. Nie bez znaczenia są również uwarunkowania genetyczne, niektórzy siwieją w bardzo młodym wieku.

Koloryzacja przy użyciu farby daje efekty, ale jednocześnie pogarsza kondycję włosów. Jeśli do tej pory ich nie farbowaliśmy i nie chcemy tego robić to aby pozbyć się pierwszych siwych włosków możemy wykorzystać inną metodę. Na pewno spodoba się ona Panom, którzy raczej woleliby nie farbować włosów.

Skutecznym remedium na siwe włosy, choroby skóry głowy i wypadanie włosów jest olej kokosowy. Zawiera cenne kwasy tłuszczowe, które przenikają do wnętrza struktury włosa.  Zawiera też wiele witamin takich jak B1, B2, B3 B6, C, E oraz minerałów takich jak wapń, fosfor, cynk, żelazo, magnez. Jeśli dodamy do tego cytryny uzyskamy maseczkę odżywczo-regenerującą na Twoje włosy.

Składniki

  • 4  łyżki oleju kokosowego
  • 3 łyżki soku z cytryny

Przygotowanie

Olej kokosowy musi być lekko podgrzany aby się rozrzedził. Następnie dodajemy do niego sok z cytryny i dokładnie mieszamy. Taką maseczkę nakładamy na włosy i skórę głowy. Staramy się ją dokładnie wmasować. Następnie na głowę nakładamy ręcznik, aby utrzymać temperaturę i by maseczka lepiej się wchłonęła.

Maseczkę zostawiamy na głowie na godzinę, a następnie idziemy pod prysznic dokładnie ją umyć już zwykłym szamponem. Zabieg powinniśmy wykonywać dwa razy w tygodniu.

Podobne artykuły