Zastanawiacie się czy ten sposób działa? Naprawdę działa!

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-08-15

Jeśli chcesz mieć bielszy uśmiech to na pewno korzystałaś już z past wybielających. Jeśli jednak zapytasz o nie swojego dentystę powie on abyś natychmiast przestała z nich korzystać. Bardzo mocno degradują one szkliwo i sprawiają, że zęby stają się nadwrażliwe.

Miałam ten sam problem. Użyłam tylko jednej tubki pasty wybielającej i pojawił się problem. Zęby bolały podczas spożywania gorącego lub zimnego. Gdy byłam u dentysty na leczeniu zębów zapytałam go o to, od razu zapytał czy korzystałam z past wybielających. Wtedy polecił mi użyć pasty elmex żeby odbudować szkliwo.  Do dzisiaj używam tej zielonej i problem faktycznie znikł. Może ta informacja Wam się przyda. Niestety pasta ta nie jest taka jak zwykłe pasty, nie odświeża tak mocno i ma dziwniejszy smak. Za to dużo lepiej dba o nasze zęby.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Dlatego jeśli chcecie wybielić swoje zęby proponuję Wam inną kurację, w której wykorzystamy węgiel aktywny. Kupicie go za grosze w każdej aptece. Najlepiej kupić w kapsułkach, które łatwiej opróżnić. Gdy kupicie w tabletkach będziecie musieli go rozkruszyć.

Może wydać Wam się dziwne, że najpierw aby zęby były białe musimy je sobie „poczernić”.  Nie martwcie się jednak, węgiel nie zostawia trwałych zabarwień na szkliwie. Zaraz po umyciu zębów cały węgiel zniknie.

Węgiel aktywny świetnie nadaje się do usuwania osadów garbinkowych/tanin. To ten żółty kolor, którego chcemy się pozbyć. Najczęściej powoduje go picie herbaty lub kawy w dużych ilościach. Do tego węgiel aktywny demineralizuje szkliwo, ale pamiętajcie, że nie usunie kamienia. Jedynie przebarwienia.

Węgiel aktywny jest też bezpieczny i delikatny dla naszych zębów. Jest to moim zdaniem dużo lepszy sposób niż wybielanie pastą wybielającą czy innymi sposobami wykorzystującymi np. sodę czy sok cytrynowy. Węgiel nie będzie tak negatywnie wpływał na szkliwo naszych zębów.

W naszym przepisie użyjemy też oleju kokosowego. Olej kokosowy łagodzi stany zapalne, zabija bakterie i potrafi nawet wspomagać walkę z próchnicą. Może więc pomóc w chorobach dziąseł czy zębów. Jest bardzo ciekawym składnikiem tej kuracji. Niektórzy zalecają płukanie jamy ustnej olejem kokosowym zamiast płynem do płukania ust.

Skoro już wiemy wszystko na temat węgla aktywnego i wybielania za jego pomocą zębów możemy przejść do pracy. Zaczniemy od przygotowania potrzebnych składników.

Składniki

  • 3 tabletki węgla aktywnego (jeśli masz kapsułki wysyp proszek, jeśli to tabletki, rozkrusz je dokładnie)
  • łyżeczka oleju kokosowego

Przygotowanie

Przygotowanie jest bardzo proste. Gotowy proszek dosyp do rozpuszczonego oleju kokosowego i dobrze ze sobą wymieszaj. Gdy pozostawisz tę mieszankę na chwilę powstanie z niej pasta. Pastę nakładamy normalnie na szczoteczkę i szczotkujemy zęby tak jak zawsze.

Po umyciu zębów węglem aktywnym warto dobrze wypłukać zęby, a nawet umyć je naszą zwykła pastą do zębów. Kurację powtarzamy 3 razy w tygodniu, a gdy już uzyskamy zadowalający efekt ograniczamy się do jednego razu w celu utrzymania efektu wybielania :)

Podobne artykuły