Ta roślina w domu wyleczy Cię z bólów zatok i oczyści powietrze z alergenów

Zdrowie Data publikacji: 18 marca 2018 / Aktualizacja: 2021-04-01

fot. By Zbigniew NiepokójOwn work, CC BY-SA 4.0, Link

Roślina, o której dzisiaj powiemy to plekantrus, który znacie być może pod nazwą komarzyca. Świetnie sprawdza się na balkonie i w ogrodzie, ale nic nie stoi na przeszkodzie by wprowadzić ją do naszego mieszkania. Tym bardziej, że wiąże się to z wieloma korzyściami.

Jeśli jesteś osobą, która cierpi na bóle zatok lub alergie to warto trzymać tę roślinę w domu. Tym bardziej, że jest ona bardzo łatwa w opiece. Nie wymaga od nas dużego zaangażowania. Jest również tania bo można ją rozmnażać samodzielnie. Dlatego wystarczy, że masz od kogo wziąć sadzonkę.

fot. By Niepokój Zbigniew (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Łączy ona walory trzech roślin, które dobrze wpływają na drogi oddechowe. Eukaliptusa, mięty oraz melisy. Dzięki temu ich aromat pomaga oczyścić powietrze, ułatwić oddychanie, złagodzić kaszel czy nawet łagodzić objawy przeziębienia. Weź listek w dłonie i rozetrzyj go, zobaczysz jak ładnie pachnie.

Roślina ta jest również bardzo dobra dla alergików. Komarzyca potrafi łagodzić objawy alergiczne. Można z niej nawet przygotowywać herbatę parząc świeże liście tak jak miętę. Poprawia ona krążenie, obniża ciśnienie i reguluje poziom złego cholesterolu we krwi.

Jeśli będziesz miała ją na swoim balkonie to warto pamiętać o tym, że roślina ta odstrasza komary. Dlatego latem będziesz mogła w spokoju wypić kawę na balkonie. Wystarczy ją posadzić w donicy na parapecie.

Hodowanie komarzycy

  1. Podlewanie – rzadko
  2. Wysokość – max 80 cm
  3. Oświetlenie – półcieniste

Komarzyca jest dość prosta „w obsłudze”. Należy podlewać ją regularnie, ale jednocześnie nie zbyt często. Dużo lepiej posłuży jej susza niż przelanie dlatego jest to dobra roślina dla zapominalskich lub ludzi, którzy wyjeżdżają często z domu.

Rozmnażanie jej jest również proste więc wystarczy kupić pierwszą, a resztę po prostu rozmnożyć za pomocą sadzonek. Możemy je pozyskiwać w zasadzie cały rok. Przeczytaj również artykuł: odetchnij w domu z ulgą.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły