Sygnały nadchodzącej menopauzy – bądź na nią gotowa

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-09-11

Menopauza to rzecz, o której kobiety nie rozmawiają zbyt chętnie, ale każda z nas wie, że ten moment w naszym życiu nadejdzie. Jest to coś nieuniknionego, ale jednocześnie zupełnie naturalnego. Nie należy jej się bać. Należy ją przyjąć i nauczyć się z nią żyć, a wtedy nie będzie już niczym strasznym. Dzisiaj chcielibyśmy podpowiedzieć Wam jakie sygnały informują o jej niedługim nadejściu. Dzięki temu będziecie miały szansę się na nią przygotować.

Menopauza najczęściej występuje w wieku od 45 do 55 lat. Trwa 1-2 lata. W tym czasie trwale zatrzymany jest cykl miesiączkowy. Chociaż nie jest ona żadną chorobą tylko czymś naturalnym to ma ona różne objawy, które mogą pomóc nam ją rozpoznać. Musisz pamiętać o tym, że menopauza to proces. Nie pojawia się i nie znika jednego dnia. W niektórych przypadka klimakterium może trwać nawet kilkanaście lat. Dlatego nie bój się pójść do lekarza, który może Ci pomóc w przebyciu tego stanu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

To jak będziesz przez nią przechodzić w bardzo dużej mierze zależy od tego jak podejdziesz do tego nowego etapu w życiu. Jeśli poddasz się jej, poczujesz się już niepotrzebna, stara i pozbawiona kobiecości to z pewnością stanie się ona dla Ciebie ogromnym ciężarem. Tym bardziej, że zmiany hormonalne sprzyjają skrajnym stanom emocjonalnym. Jeśli będziesz potrafiła się do niej odpowiednio dobrze nastawić po prostu będzie Ci łatwiej. Wiele wynika również z niewiedzy. Jest to temat, który rzadko się porusza. Warto więc czytać o nim jak najwięcej. Wtedy okaże się, że nie taki wilk straszny jak go malują. Warto porozmawiać z bliską starszą osobą, która będzie mogła doradzić jak sobie z tym poradziła.

Pierwsze objawy menopauzy

Bóle głowy

Bóle głowy są czymś normalnym i zdarzają nam się rzadziej lub częściej. Jeśli jednak do tej pory nie miałaś z nimi problemu, albo zdarzają się częściej niż zwykle to może to oznaczać, że zbliża się przekwitanie.

Bóle mięśni i stawów

Przekwitanie wiąże się ze zmniejszoną produkcją kolagenu. Jego braki mogą powodować bóle mięśni i stawów. Możesz starać się go naturalnie uzupełniać. Przeczytaj o tym więcej tutaj.

Wzdęcia

Wzdęcia nie są niczym nadzwyczajnym o ile nie pojawiają się również po zjedzeniu lekkostrawnego posiłku. Jeśli zauważysz u siebie taki objaw, może być to spowodowane nadchodzącą menopauzą.

Zmiana wyglądu skóry i włosów

Na to również wpływ ma mniejsza produkcja kolagenu. Skóra przez to szybciej się starzeje, również kondycja włosów w takiej sytuacji się pogarsza.

Objawy menopauzy mogą być również nietypowe. Każda kobieta może ją przechodzić inaczej. Mogą pojawić się takie symptomy jak swędzenie skóry, suchość w gardle, spadki energii i motywacji, słowotok, drżenie rąk, tiki nerwowe czy nawet napady paniki. Niektóre kobiety mogą mieć chęć do podjadania. Oczywiście w tym czasie może pojawić się przybieranie na wadze, łatwiej wtedy zebrać dodatkowe kilogramy. Warto więc podjadać z głową i sięgać po zdrowe przekąski zamiast po słodycze. Nie rezygnuj z tego całkowicie, to może być jeden ze sposobów, który ułatwi Ci poradzenie sobie z przekwitaniem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły