13 października 2018

Jak podnieść nieprzytomnego człowieka. Nie jest to proste, ale istnieje sprytny sposób!

Jak podnieść nieprzytomnego człowieka? Nie jest to łatwe. W przypadku gdy osoba nieprzytomna doznała jakiegoś urazu kręgosłupa lub głowy, oczywiście nie ruszamy jej z miejsca. Jednak może zdarzyć się sytuacja, że ktoś zemdleje na naszych oczach, a my nie możemy go docucić ani przenieść w bezpieczne miejsce. Osobę nieprzytomną ciężko jest podnieść, nie może ona nam w tym pomóc, a bezwładne ciało jest naradę ciężkie.

Jak podnieść nieprzytomnego

Jak podnieść nieprzytomną osobę tłumaczy Wil Willis, były Ranger. Rangers to skrót od United States Army Rangers, czyli elitarnej jednostki piechoty. W ich przypadku takie umiejętności to podstawy, które muszą znać. Muszę wiedzieć jak szybko podnieść rannego lub nieprzytomnego i przenieść w inne, bezpieczniejsze miejsce. Poznaj tę technikę oglądając wideo poniżej. Nigdy nie wiadomo kiedy taka umiejętność może się przydać.

Oczywiście Wil jest wysportowany i ma opanowaną tę umiejętność do perfekcji i potrafi wykonać taki chwyt w biegu. Pokazuje jednak jak może to zrobić osoba dużo mniej doświadczona i wysportowana.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.