Zobacz co słodkie napoje gazowane potrafią zrobić z zębami dzieci

Zdrowie Data publikacji: 19 kwietnia 2017

Słodkie napoje gazowane oraz słodycze to coś co dzieci uwielbiają. Nie ma w tym nic dziwnego, organizm bardzo łatwo uzależnia się od cukru. Zwłaszcza w tak młodym wieku. Powodują one jednak poważne kłopoty zdrowotne i niszczą zęby i kości dzieci.

Raport pokazują, że nawet 80% dzieci w wieku 6-lat ma próchnicę. Im dziecko starsze tym problem jest większy. Na zdjęciu poniżej zobaczycie żeby trzylatka, który miał usuniętych 11 zębów, które dosłownie były wyżarte przez cukier. Był on powodem powstania próchnicy, która spowodowała usunięcie aż 11 zębów!

 

fot. stuff.co.nz 

Dziecko pochodzi z Nowej Zelandii i leczył je dr Robert Beaglehole. Twierdzi on, że przypadki próchnicy u tak małych dzieci są bardzo częste. Sam próbuje nakłaniać by rodzice dawali dzieciom wodę oraz naturalne soki zamiast słodzonych napojów.

fot. littlethings.com

Zobacz ile cukru zawierają popularne napoje. Nawet soczki dla dzieci czy mleko smakowe w kartoniku pełne jest cukru. Niestety jesteśmy mamieni przez reklamy i zabawne opakowania. Naiwnie uważamy, że to co przeznaczone jest dla dzieci jest zdrowe. Ostatecznie jednak tak nie jest.

fot. uzdrawiam.bblog.pl

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły