Jak pozbyć się przebarwień na skórze

Zdrowie Data publikacji: 24 lipca 2017 / Aktualizacja: 2022-03-27

Twarz to ta część ciała, o którą dbamy szczególnie. Aby była nieskazitelna, poddajemy ją wielu zabiegom upiększającym, poprawiającym jej kształt, kolor i odcień skóry, regulującym napięcie skóry i innym. Jednym z problemów, jakie nas trapią, są przebarwienia na skórze. Powstałe w wyniku różnych czynników przebarwienia nie są ładną ozdobą naszej skóry. Jak więc możemy się ich pozbyć? Oto kilka metod.

Laseroterapia

Nowoczesna metoda usuwania przebarwień, jaką jest laseroterapia, przynosi bardzo zadowalające efekty. Jej najważniejszą cechą jest wybiórcze działanie: laser oddziałuje tylko na pigment znajdujący się w przebarwieniu, pomijając tkanki o prawidłowym ubarwieniu. To czyni ten zabieg skutecznym i bezpiecznym dla zdrowia.

Usuwanie przebarwień laserem działa w sposób następujący: plama pigmentacyjna pochłania promieniowanie laserowe, które uszkadza jej komórki. Rozjaśnienie skóry następuje w następstwie wydalenia tych komórek, odrzucenia ich przez skórę jako zniszczone.

Laser nie tylko rozjaśnia skórę poprzez usunięcie komórek zawierających niepożądany barwnik, ale także usuwa przyczynę problemu dzięki regulacji pracy melanocytów oraz redukcji ich liczby.

Metodą laseroterapii możemy usunąć nawet najpoważniejsze, najrozleglejsze i najgłębsze przebarwienia skóry twarzy:

  • plamy soczewicowate,
  • ostuda (inaczej melasma),
  • melanoza Riehla,
  • także usuwanie przebarwień po trądziku najlepiej przeprowadzić metodą laserową.

Mikrodermabrazja

Zabieg mikrodermabrazji okaże się przydatny i skuteczny w usuwaniu płytkich przebarwień, czyli takich, których źródło nie leży w najgłębszej warstwie skóry, a jedynie w powierzchniowej. Mikrodermabrazja jest w istocie peelingiem złuszczającym i polega na zmiękczeniu jej odpowiednimi preparatami, a następnie – złuszczeniu. Jak już wspomnieliśmy, zabieg ten polega na usunięciu jedynie wierzchniej, rogowej warstwy skóry, dlatego też nie zadziała, jeśli źródło przebarwienia leży w nadmiernej aktywności melanocytów, czyli komórek znajdujących się w warstwie skóry właściwej, i produkujących barwnik.

I choć mikrodermabrazja przynosi fantastyczne efekty jako metoda poprawy stanu zdrowia i wyglądu skóry, to w przypadku zmian pigmentowych o wiele lepiej sprawdza się laserowe usuwanie przebarwień.

Dzięki zabiegowi mikrodermabrazji  skutecznie usuniemy piegi lub delikatne i nie rozległe zmiany po trądziku.

Kremy i metody domowe

Stosowanie tych metod może stanowić jedynie uzupełnienie profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetyczki. Ani kremy, ani tym bardziej metody domowe, nie usuną z naszej skóry komórek produkujących barwnik. Nawet najpopularniejszy i najskuteczniejszy krem usuwa jedynie sam barwnik sprawiając, że musimy regularnie powtarzać kurację nim, jeśli chcemy by przebarwienia pozostały niewidoczne. Nie leczy więc problemu, a jedynie maskuje go. Tak więc usuwanie przebarwień na twarzy lepiej przeprowadzać pod okiem doświadczonego specjalisty.

Nowoczesne metody usuwania przebarwień dają nadzieję na piękny wygląd skóry twarzy nie tylko tym z nas, którzy padli ofiarą trądziku czy lekkich poparzeń słonecznych. To także szansa dla osób, które dotykają poważne schorzenia powodujące głębokie i poważne przebarwienia skóry twarzy.

  • http://drbeatadethloff.pl/zabiegi/usuwanie-przebarwien/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły