Domowa mikrodermabrazja – jak ją wykonać?

Uroda Data publikacji: 05 maja 2019

Domowa mikrodermabrazja to zabieg pielęgnacyjny, który możesz wykonać samodzielnie. Mikrodermabrazja to metoda, która skutecznie pozwala złuszczyć naskórek i oczyścić skórę. Po niej skóra jest naprawdę gładka i przyjemna w dotyku. Chociaż zabieg ten przeprowadza się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych to możemy go zrobić też samodzielnie w domu. Dzisiaj podpowiemy Wam jak.

Domowa mikrodermabrazja

Do wykonania tego zabiegu w domu będziemy potrzebować dwóch składników. Oliwy z oliwek i sody oczyszczonej. Oliwa z oliwek ułatwi rozprowadzanie sody, a ta sama w sobie ma właściwości peelingujące i przeciwzapalne. Oliwa do tego dobrze odżywi naszą skórę i nawilży.

Weź dwie łyżki sody oczyszczonej, a następnie dodaj oliwy i wymieszaj. Dobierz taką ilość oliwy by pasta była gęsta i nie spływała tak łatwo z twarzy. Następnie przez 5-10 minut masuj twarz tą pastą wykonując okrężne ruchy i omijaj okolice oczu.

Pamiętaj by po całym zabiegu użyć toniku. To bardzo istotne bo soda oczyszczona zmienia pH skóry i musimy je przywrócić. Jeśli nie masz żadnego toniku może to być nawet zwykły ocet jabłkowy. Soda oczyszczona ma zasadowy odczyn, a ocet jabłkowy kwaśny.

Podobne artykuły