Wakacyjna apteczka — co zabrać ze sobą na urlop?

Zdrowie Data publikacji: 05 lipca 2024

Wyjazd na urlop to poważne przedsięwzięcie logistyczne. Pakowanie zaczyna się dużo wcześniej. Trzeba posegregować wszystkie ubrania. Przygotować się na różną pogodę. Wyprać i poskładać rzeczy, a następnie upchać to wszystko do toreb. Ale co z apteczką? Czy pamiętacie o tym, aby wziąć ją ze sobą i wiecie, co warto tam spakować? Odpowiadamy na te pytania w tym artykule.

Leki, które przyjmujemy na stałe

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej, czyli leków, które przyjmujemy stale. Warto jeszcze przed wakacjami sprawdzić, czy mamy ich odpowiednią ilość. Jeśli jest taka konieczność, warto wybrać się do lekarza po receptę.

Kosmetyki zabezpieczające ciało

Na urlopowy wyjazd dobrze zabrać ze sobą również kosmetyki, które ochronią naszą skórę i ciało. Niezbędny będzie krem do opalania i krem, który nawilży skórę po kąpieli słonecznej. Do tego, warto zabrać coś na kleszcze i komary.

Podstawowe leki

Oprócz leków, które bierzemy stale, warto zabezpieczyć się na wypadek różnych możliwości. Warto mieć coś na gorączkę i oczywiście termometr, aby sprawdzić jej poziom. Podczas gorączki, jak i zatruć pokarmowych, o które na wakacjach niestety nietrudno, przydadzą się elektrolity i probiotyki.

Spakuj również leki na biegunkę, a także coś na ból. Krem na oparzenia słoneczne, a także w wyniku wysokiej temperatury. Dzięki temu będziesz gotowa na każdą sytuację, a leki zagranicą w miejscowych aptekach dostępnych dla turystów, bywają bardzo drogie.

Pierwsza pomoc

Pamiętaj też o pierwszej pomocy. Bandaż, plasterki, kompresy, opaski elastyczne, rękawiczki jednorazowe, koc ratunkowy, coś do dezynfekcji ran. To wszystko może okazać się przydatne podczas wakacyjnych wojaży, zwłaszcza gdy wybieramy się nie do hotelu, gdzie takie rzeczy będą raczej na miejscu, ale na łono dzikiej przyrody.

Dokumenty

Pamiętaj również o dokumentach, które potwierdzą, że masz prawo do skorzystania z opieki medycznej. Wyrób sobie kartę EKUZ. Dziecku, jeśli nie ma dokumentu tożsamości, zrób dowód lub paszport. Nawet bobas może mieć taki dokument!

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły