Chcesz schudnąć? Zacznij pić herbatę odchudzającą z karczocha!

Niektóre napar pomagają nam schudnąć. Dzieje się tak dlatego, że z jednej strony są one źródłem błonnika, a z drugiej skutecznie oczyszczają organizm z toksyn. Dzięki temu pomagają zwiększyć metabolizm i ułatwiają odchudzanie. Nie są jednak magicznym specyfikiem, który odwali całą robotę za nas. Pamiętajcie, że to tylko suplement diety, który przyśpieszy wyniki odchudzania, jeśli w ogóle stosujemy się do diety. Gdy nie będziecie tego robić, nic nie pomoże Wam skutecznie zrzucić kilogramy.

Herbata odchudzająca

Wszyscy doskonale wiemy, że zielona herbata pomaga schudnąć. Na pewno możecie ją pić, ale to jest zbyt oczywiste. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy zaproponować Wam coś innego.  Będzie to napar z karczocha. Karczoch świetnie usuwa nadmiar wody z organizmu, wypłukuje toksyny i zawiera minerały takie jak magnez, wapń, żelazo i potas. Pozwala to regulować procesy trawienne i przyśpieszać metabolizm. Jego picie sprawia również, że jesteście bardziej najedzeni tą samą ilością pokarmu.

Przepis na napar z karczocha

Mało osób w Polsce pije herbatę z karczocha. Znają go jednak na pewno Ci, którzy odchudzali się w Nature House bo środek na jego bazie jest tam popularnym suplementem. Karczoch pochodzi z krajów śródziemnomorskich i tam jest bardzo popularny, u nas rzadko spotykany jest na stole. Jeśli jednak odchudzasz się to warto je znać i zacząć stosować.

Przygotować napar z karczocha jest bardzo łatwo. Jadalne liście karczocha pokrój, a następnie wrzuć do gotującej się wody. Następnie gotujemy je przez 15 minut i po tym czasie odcedzamy sam napar i pozostawiamy do przestygnięcia. Możemy pić dwie szklanki takiego naparu dziennie. Pamiętaj, że ma działanie moczopędne.

Zaleta picia naparu z karczocha

  1. Pomaga schudnąć
  2. Zapobiega miażdżycy
  3. Obniża poziom złego cholesterolu
  4. Działa przeciwzapalnie
  5. Zabija bakterie
  6. Poprawia pracę wątroby
  7. Reguluje poziom cukru we krwi