Jeden prosty trik pozwoli Ci schudnąć szybko nawet 10kg!

Zdrowie Data publikacji: 10 grudnia 2018

Na pewno zastanawiacie się czy jest możliwość schudnięcia bez większego wysiłku, wykonywania ćwiczeń czy skomplikowanej diety z mnóstwem wyrzeczeń. Wydaje się to zbyt piękne aby było prawdziwe, ale tak naprawdę można to zrobić. Gdy zaczynamy odchudzanie tak naprawdę bardzo łatwo jest zrzucić pierwsze kilogramy, nawet 10kg mniej można osiągnąć bez dużego wysiłku. Dopiero później zaczynają się schody, odchudzanie zwalnia, trudniej jest osiągnąć efekty, a do tego musimy zacząć pracować na stabilizacją wagi. Jednak sam początek jest najłatwiejszy i najprzyjemniejszy bo kilogramy zaczynają znikać szybko.

Jak łatwo schudnąć 10kg

Kluczem do sukcesu może być tutaj dieta oparta na produktach o niskim indeksie glikemicznym. IG jest niczym innym jak wskaźnikiem, który odzwierciedla zawartość cukru lub skrobi w produkcie. Gdy coś jemy i produkt ten zawiera węglowodany, zamieniane są one w glukozę. Glukoza trafia do układu krwionośnego, a gdy jest jej dużo, powoduje to silny wyrzut insuliny. To właśnie jej wahania powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dlatego jeśli zastosujemy dietę opartą o produkty o niskim IG nie będzie tego efektu, nie będziemy więc tyć. Co ważniejsze, produkty te zawierają dużo mniej kalorii więc jednocześnie zmniejszy się nasz bilans kaloryczny w ciągu dnia, a to oznacza, że zaczniemy już chudnąć.

Dieta jest bardzo prosta, możemy jeść wszystkie produkty, które mają niski indeks glikemiczny czyli nie więcej niż 50. Na końcu tego artykułu umieszczę krótki spis produktów, które mogą Wam się przydać. Każdy produkt możecie również sprawdzić w tabeli IG. Sprawdzanie każdego z produktów jest jednak mozolną pracą, a tak naprawdę można zrobić to na czuja. Podstawą Twojej diety o niskim IG powinny być owoce i warzywa, potem chude mięso i ryby, produkty mleczne o niskiej zawartości cukru i węglowodany złożone czyli powstałe z mąki razowej.

Unikamy więc wszystkiego co intuicyjnie wiemy, że jest niezdrowe czyli przetworzone produkty zbożowe, ziemniaki, słodycze. Dieta ta tak naprawdę umożliwia użycie 2 razy dziennie produktu o średnim IG czyli między 55 a 69. Jednak całkowicie unikamy produktów o wysokim IG powyżej 70. Pamiętajcie, że jeść należy 5 posiłków dziennie w 3 godzinnych odstępach czasu. Pamiętaj o tym, że produkty o niskim IG nasz układ pokarmowy trawi wolniej, a to sprawia, że dłużej dają nam energię i uczucie sytości. Gdy utrzymujemy insulinę na stałym niskim poziomie nie gromadzi się tłuszcz, a nasz organizm zacznie sięgać po zgromadzone już zasoby aby pozyskać energię. W ten sposób właśnie go spalamy!

Co z tłuszczem?

Tłuszcze zwierzęce ograniczamy i jemy jedynie chude mięso, a produktów, które zawierają tłuszcz zwierzęcy takie jak smalec, tłuste mleko czy sery całkowicie odrzucamy. Tłuszczów roślinnych możemy używać do przygotowywania posiłków, ale również w niedużej ilości. Podstawą jest tak naprawdę stosowanie maksymalnie 2 łyżek oliwy dziennie. Dlatego musimy zastanowić się nad naszym menu i przygotowaniem obiadów. Najprostsze w tej sytuacji jest pieczenie i gotowanie lub gotowanie na parze. Sama byłam na takiej diecie i muszę przyznać, że efekty są naprawdę dobre i chudnie się bardzo szybko bez ćwiczeń czy dużych wyrzeczeń. Możesz jeść na tej diecie więcej aby czuć uczucie sytości, a posiłki i tak są mniej kaloryczne.

Efekt jo-jo

Tak jak zawsze, efekt jo-jo nam grozi, a w tym przypadku całkiem mocno bo produkty o niskim IG zawierają dużo mniej kalorii, a to sprawia, że waga spada szybko, drastycznie obniża się bilans kaloryczny i bardzo łatwo jest wrócić do poprzedniej wagi. O tym jak zatrzymać efekt jo-jo pisaliśmy tutaj.

Picie wody

Jest bardzo ważne podczas tej diety. Należy pić 1,5l wody dziennie minimum! Do tego rezygnujemy całkowicie z alkoholu i słodkich napojów. Możemy pić kawę z chudym mlekiem lub herbatę, ale najlepiej niesłodzone.

Tabela produktów o niskim IG

 1. Jaja
 2. Kawa
 3. Herbata
 4. Owoce ,orza
 5. Ryby
 6. Mięso chude
 7. Przyprawy
 8. AWokado
 9. Brukselka
 10. Cebula
 11. Fasola szparagowa
 12. Grzyby
 13. Imbir
 14. Kalafior
 15. Kapusta
 16. Koper
 17. Korniszony
 18. Papryka
 19. Sałata
 20. Rzodkiew
 21. Seler naciowy
 22. Szparagi
 23. Pestki dyni
 24. Buraki czerwone
 25. Czosnek
 26. Grejpfrut
 27. Gruszka
 28. Produkty pełnoziarniste
 29. Groszek
 30. Jabłka
 31. Niskotłuszczowe produkty mleczne
 32. Pomarańcze
 33. Seler
 34. Banan
 35. Ananas
 36. Ryż brązowy
 37. Bataty
 38. Mango

Kupując niektóre gotowe produkty w puszkach czy słoiku należy zwrócić uwagę na jego skład. Sama fasolka szapragowa chociaż ma niski indeks glikemiczny to w naszej diecie będzie niejadalna jeśli zostanie przygotowana w zalewie, która zawiera dużo cukru. Dlatego podczas zakupów warto zwracać uwagę na takie niuanse.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły