Pijesz piwo codziennie? Może to być szkodliwe dla twojego organizmu!

Zdrowie Data publikacji: 17 września 2017

Pisaliśmy już o tym czy piwo jest zdrowe i czy warto je pić. Ma ono wiele cennych dla zdrowia właściwości. Może przeciwdziałać osteoporozie lub obniżać poziom złego cholesterolu. Zmniejsza ryzyko zawału serca nawet do 40% i zmniejsza ryzyko występowania cukrzycy typu drugiego. Zapobiega również tworzeniu się kamieni nerkowych. Jednak jak ze wszystkim również do piwa należy podejść z umiarem.

Picie piwa codziennie może zaszkodzić zdrowiu

Aby przedstawić Wam działanie piwa na nasz organizm warto prześledzić co się dzieje w ciągu 24 godzin z naszym ciałem gdy wypijemy piwo.

Po 20 minutach

Po tym czasie od wypicia piwa pojawia się uczucie uniesienia. Poprawia się humor i zaczynają towarzyszyć nam pozytywne emocje.

Po 1-1,5 godziny

Zaczynamy czuć pragnienie. Musimy zacząć częściej oddawać mocz i stajemy się senni.

Po 12-24 godzinach

Zaczynają się objawy kaca. Humor zdecydowanie się pogarsza.

Skutki codziennego picia piwa

Podrażnienie błon śluzowych i zaburzenie wydzielania soku żołądkowego. Powoduje to zaparcia, depresję, uczucie ciężkości w żołądku czy nawet zapalenie żołądka.

Zaburzenia funkcji antyoksydacyjnych organizmu. Przekłada się to na rozwój stanów zapalnych i prowadzi do marskości wątroby.

Zaburzenia procesów wydalania wody i substancji w niej rozpuszczalnych. Czujemy się słabiej, jesteśmy podrażnieni, dochodzi do zaburzeń pracy serca, bezsenności i bólów mieśni.

Serce pokrywa się warstwą tłuszczu. Powoduje to arytmię serca, wysokie ciśnienie i płynne oddychanie. Prowadzi do chorób wieńcowych serca i udarów.

Zaburzenia układu hormonalnego. W przypadku mężczyzn zaburzenia produkcji testosteronu – przez to powstaje też tak zwany piwny brzuszek. U kobiet mogą powstawać torbiele i dysfunkcja jajników, a ostatecznie bezpłodność.

Pamiętaj, że nie musi to przytrafić się tobie, ale jest taka możliwość. Dlatego warto zachować umiar w piciu piwa i nie przesadzać z codziennym jego spożywaniem.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/heres-what-happens-if-you-drink-beer-every-day-338610/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły