Zobacz dlaczego warto pić SOK WIŚNIOWY przed snem!

Zdrowie Data publikacji: 22 stycznia 2018

Picie soku wiśniowego przed snem może mieć pozytywny wpływ na nasz organizm. Gdy jesteś osobą, która nie wysypia się i nie uzyskuje 7-8 godzin snu dziennie, to powinnaś zacząć pić sok wiśniowy przed snem. Dowiedz się dlaczego.

Odpoczynek to tak naprawdę ciężka praca dla naszego organizmu. Gdy śpimy wszystkie komórki naszego ciała pracują by się zregenerować.  Gdy śpimy zbyt mało dotyka nas wiele dolegliwości zdrowotnych, jesteśmy bardziej podatni na otyłość, mamy problemy z koncentracją i nie ma w nas energii do życia. Dlatego jeśli macie problem z zasypianiem  to zacznijcie przed snem pić sok wiśniowy.

Przeprowadzono badania, w których sprawdzono jaki wpływ na sen osób starszych i osób z bezsennością ma sok wiśniowy. Pełny opis badania znajdziecie tutaj.

Część grupy dostałą środek placebo, druga część piła napój z sokiem wiśniowym. Jak potwierdzają badania w porównaniu z placebo, osoby spożywające napój łatwiej zasypiały. Można więc uznać, że wiśnie są naturalnym sposobem na bezsenność. Oczywiście badacze sugerują, że mają one dużo słabsze działanie niż znane nam środki farmakologiczne. Jeśli jednak nie chcemy truć się chemią warto skorzystać z naturalnej metody i sprawdzić jak w naszym przypadku się sprawdzi.

Sok wiśniowy działa dlatego, że zawiera melatoninę. Jest naturalny hormon sterujący snem. Wiele osób przyjmuje go w postaci tabletek, ale naukowcy sugerują, że sok wiśniowy może działać na podobnej zasadzie, ale w dużo mniejszym stopniu. Jeśli jednak nasz problem z zasypianiem nie jest duży, może okazać się to wystarczającym lekarstwem.

Dlatego zacznij od picia szklanki soku wiśniowego wieczorem przed snem. Najlepiej aby był to jak najbardziej czysty wiśniowy sok. Dlatego najlepiej byłoby go zrobić samemu, jeśli nie macie takiej możliwości sprawdźcie jaki najlepszy produkt znajdziecie w sklepie. Bardzo dobrze gdyby nie miał on cukru, cukier dodaje energii i utrudnia zasypianie. Wtedy taka terapia nie miałaby sensu.

Źródło artykułu: http://tiphero.com/cherry-juice-before-bed/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły