Czy piwo jest zdrowe i czy warto je pić?

Zdrowie Data publikacji: 22 sierpnia 2016

Untitled-1

Wszyscy smakosze piwa pewnie zadają sobie to pytanie. Czy piwo jest zdrowe i czy pijąc je bardziej sobie szkodzimy czy pomagamy? Sprawa jest bardzo ciekawa i warto się jej przyjrzeć. Pewnie już słyszeliście o tym, że piwo ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie? Postaramy się Wam to bardziej przybliżyć.

1. Osteoporoza

Osteoporoza charakteryzuje się postępującym ubytkiem masy kostnej przez co osłabia strukturę kości i zwiększa podatność na ich łamanie. Badania wskazują, że piwo posiada dużą zawartość krzemu przez co przyczynia się do zwiększenia gęstości kości. Zwłaszcza ciemne rodzaje piwa mogą skutecznie przeciwdziałać osteoporozie.

2. Cholesterol

O cholesterolu już pewnie wiecie sporo, wszak nie raz o nim pisaliście. Dlatego też wiecie, że istnieje zły i dobry cholesterol. Picie piwa przyczynia się do zwiększenia ilości tego dobrego cholesterolu czyli HDL w naszym organizmie.

3. Choroby serca

Zawał serca to coś czego nikt nie chciałby doświadczyć, okazuje się, że picie piwa również pomaga zmniejszyć ryzyko zawału nawet o 25-40%.

4. Cukrzyca

Badania na grupie osób  potwierdziły, że ludzie, którzy umiarkowanie pili piwo zmniejszali ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego.

5. Kamienie nerkowe

To niewątpliwie duży problem oraz ból temu towarzyszący. Okazuje się, że picie piwa może zmniejszać ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych nawet o 40% i pomaga rozpuszczać już istniejące.

Statystyki picia piwa w polsce

2016-08-22_142138

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły