Ten skuteczny domowy środek pomoże Ci schudnąć

Zdrowie Data publikacji: 09 maja 2018

Czy wiesz, że otyłość jest jednym z pięciu największych czynników ryzyka zgonów na świecie? Jeśli BMI wynosi od 18,5 do 25 to oznacza, że ilość tłuszczu w Twoim ciele jest właściwa. Jeśli jednak wskazuje więcej, to jest to już otyłość. Jak obliczyć BMI? To proste.

Jak obliczyć BMI

Aby obliczyć BMI musimy znać swoją wagę i wzrost. Wzór na obliczenie BMi jest bardzo prosty. Wystarczy podzielić masę ciała (kg) przez wzrost (cm) podniesiony do kwadratu. Jeśli masz 160 cm wzrostu i 60kg wagi, to Twoje BMI wynosi 23,44 czyli wszystko w normie.

Zakres BMI

< 16 – wygłodzenie
16 – 16.99 – wychudzenie
17 – 18.49 – niedowaga
18.5 – 24.99 – waga prawidłowa
25 – 29.99 – nadwaga
30 – 34.99 – I stopień otyłości
35 – 39.99 – II stopień otyłości
> 40 – otyłość skrajna

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale otyłość wiązana jest z chorobami serca, nadciśnieniem, udarem, cukrzycą typu 2 czy nawet chorobami nowotworowymi i zwyrodnieniem stawów. Oprócz tych poważnych problemów zdrowotnych wiążę się też z problemami psychicznymi. Zmniejszeniem poczucia własnej wartości, depresją czy lękami. Dlatego warto schudnąć, dla samej siebie i swojego zdrowia.

Ciekawostką jest to, że ilość komórek tłuszczowych w naszym organizmie nie zmienia się. Zmienia się jedynie ich objętość. Dlatego tendencja do powrotu do swojej wagi u osób, które schudły jest duża. Oczywiście nie oznacza to, że nie warto się postarać.

Aby schudnąć musimy jeść lepszą jakościowo żywność w równych odstępach czasu i włączyć w to większą aktywność fizyczną. Spacery czy jazda na rowerze to już dużo, wcale nie musicie zamęczać się na siłowni. Chodzi po prostu o zmianę nawyków.

Oprócz tego skuteczną pomocą w walce z otyłością są naturalne suplementy, które pomagają szybciej spalać tkankę tłuszczową, a gdy już schudniemy pomogą utrzymać nam nową wagę. Dzisiaj zajmiemy się jednym z nich, który jest tani i popularny. Większość z nas ma go w swojej kuchni.

Cytryna na odchudzanie

W badaniu opublikowanym w International Journal of Humanities and Social Science stwierdzono, że cytryny znacznie obniżają poziom cholesterolu. Przy prawidłowej diecie oraz prawidłowym wysiłku fizycznym stwierdzono u osób,które stosowały cytrynę raz dziennie w postaci napoju, znaczne obniżenie poziomu LDL. Ciekawostką jest, że badania potwierdziły, iż połączenie jej z jabłkiem podwaja skuteczność w obniżaniu poziomu cholesterolu.

Oprócz tego cytryna zawiera witaminę C, która zapobiega gromadzeniu się płytki nazębnej. Wspomaga również przemianę materii zwiększając metabolizm organizmu. Oznacza to, że spala on więcej kalorii niż gdyby ich spalał gdybyśmy cytryny nie stosowali.

Nie bez znaczenia jest jej działanie detoksykacyjne bo zgromadzone w naszym organizmie toksyny nie tylko spowalniają metabolizm, ale też sprzyjają odkładaniu się tkanki tłuszczowej czy zatrzymaniu wody. Cytryna pobudza też trawienie, zapobiega zaparciom czy zmniejsza ilość wchłanianych cukrów. Podczas odchudzania ważne jest też to, że cytryna zmniejsza apetyt. Dlatego też jest świetnym napojem, który pomoże nam walczyć z chęcią przekąszenia czegoś pomiędzy posiłkami.

Jak stosować cytrynę aby schudnąć?

Najlepszym sposobem jest picie wody z cytryną. Wypij ją na 30 minut przed posiłkiem, a dzięki temu będziesz czerpać z niego maksymalną ilość energii i składników odżywczych. Woda ta jednak nie powinna być lodowata, może być lekko schłodzona. Cytrynę wyciśnij do wody, nie wrzucaj samych plasterków. Chyba, że pozostawisz ją na noc aby enzymy z cytryny zdążyły przedostać się do wody. Taki napój możesz przygotować wieczorem i zostawić na noc w lodówce, a rano przyjąć przed wypiciem aby trochę się ogrzał.

Nie powinniśmy jednak przesadzać i 2-3 szklanki dziennie to wystarczająca ilość. W przeciwnym wypadku możemy zaszkodzić szkliwu zębów, nabawić się zgagi czy wypłukać z organizmu zbyt wiele wody i składników odżywczych.

Źródło artykułu: http://www.herbs-info.com/blog/top-10-home-remedies-for-obesity/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły