Masz problemy z wysokim ciśnieniem? Unikaj tych produktów!

Zdrowie Data publikacji: 2017-06-30 / Aktualizacja: 2020-04-28

Jeśli masz problemy z wysokim ciśnieniem to powinnaś zacząć unikać w swojej diecie produktów, które przyczyniają się do jego podnoszenia. Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie pokaże tabela ciśnienia. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka z nich, które najczęściej spożywamy, a negatywnie wpływają na nasze ciśnienie.

Sól

To jeden z największych winowajców wysokiego ciśnienia. Jest to o tyle kłopotliwe, że sól znajdziemy praktycznie w każdym gotowym produkcie lub półprodukcie. Dlatego ważne jest aby osoby z wysokim ciśnieniem same przygotowały posiłki ze zdrowych produktów i soliły je jak najmniej – do smaku. Musicie wiedzieć, że sól jest jednym z najtańszych konserwantów, dlatego producenci żywności bardzo chętnie dodają ją w dużych ilościach do produkowanych przez siebie produktów spożywczych. Dużo soli znajdziemy we wszystkich konserwach, albo produktach w zalewie. Znajdziemy ją również w gotowych obiadach czy sosach.

Margaryna

Swego czasu była zalecana osobom z podwyższonych cholesterolem. Dzisiaj jednak wiemy, że margaryny to nic zdrowego, tym bardziej jeśli do tego dochodzą problemy z ciśnieniem.

Czerwone mięso

Czerwone mięso nie sprzyja nadciśnieniu. Powinniśmy starać się ograniczać spożycie tłuszczów trans i tłuszczy nasyconych. Tłuste produkty nie tylko niekorzystnie wpływają na nasze naczynia krwionośne, ale również serce.

Mleko

Mleko jest dobrym źródłem wapnia, ale nabiał zazwyczaj dostarcza więcej tłuszczu niż go faktycznie potrzebujemy. Jedna szklanka mleka zawiera nawet 8g tłuszczu. Dlatego jeśli lubisz mleko i chcesz je pić lepiej wybierać mleko poniżej 2% zawartości tłuszczu.

Słodycze

Słodycze zawierają dużo cukru oraz dodatki np. syrop glukozowo-fruktozowy . To po prostu istny morderca dla naszego serca oraz winowajca nadciśnienia. Produkty zawierające słodziki zamiast cukru nie wpływają na ryzyko nadciśnienia, ale same w sobie nie są wcale dobrym wyjściem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły