Nie wszyscy powinni jeść jarmuż. Zobacz czy nie musisz go unikać.

Zdrowie Data publikacji: 05 kwietnia 2021

Ze względu na swoją niskokaloryczność oraz liczną zawartość witamin i minerałów, jarmuż jest lubiany przez osoby, które odchudzają się i chcą jeść zdrowo. Można zrobić chipsy z jarmużu, które będą dietetycznym zamiennikiem niezdrowych ziemniaczanych chipsów.

Kto nie powinien jeść jarmużu

Nie wszyscy jednak powinni go spożywać. Jest to roślina kapustna, a więc osoby, które cierpią na niedoczynność tarczycy nie powinny go spożywać w dużych ilościach. Unikać powinny go również osoby mające problem z kamicą nerkową. Zawiera on szczawiany, które sprzyjają ich powstawaniu. Jeśli jednak możesz bez obaw go spożywać, to zobacz jak wpływa na zdrowie jedzenie jarmużu.

Przepisy z jarmużem

  1. Kolorowa surówka z jarmużu i mozzarelli
  2. Spaghetti bezglutenowe z krewetkami i jarmużem
  3. Przepis na pesto z jarmużu
  4. Placki ziemniaczane z jarmużem
  5. Pieczony dorsz z jarmużem

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły