Co jest lepsze, białko czy żółtko?

Zdrowie Data publikacji: 30 marca 2018

Zastanawialiście się co jest lepsze dla naszego zdrowia, białko czy żółtko? WHO zaleca by zjadać w tygodniu kilka jajek. Dietetycy mówią o 7-8 sztukach tygodniowo. Są one bogatym źródłem minerałów, witamin i wartości odżywczych.

Co siedzi w jajku?

Jeśli zastanawialiście się kiedyś co jest zdrowsze, białko czy żółtko, to mamy dla Ciebie odpowiedź na to pytanie. Białko zawiera dużo mniej kalorii niż żółtko i w większości składa się z wody. To potwierdza dlaczego w wielu dietetycznych przepisach pojawiają się informacje by wykorzystać same białka.

Niestety białko zawiera mniej witamin niż żółtko oraz minerałów. Dlatego jeśli nie zależy Ci tak bardzo na kaloryczności posiłku, a dostarczeniu organizmowi witamin i minerałów, to żółtka będą lepsze.

Aby zachować zrównoważoną dietę warto więc po prostu jeść to i to.

Co oznaczają kody na jajkach?

Aby kupować najlepsze jajka warto wiedzieć co oznaczają kody na nich zawarte.  Najlepsze będą jajka z chowu ekologicznego i  z wolnego wybiegu.

DomPelenPomyslow.pl Co oznaczają kody na jajkach? Jak kupować najlepsze jakościowo jajka.

 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły