Opakowanie kawy posiada specjalny otwór. Zobacz do czego służy.

Zdrowie Data publikacji: 28 maja 2020 / Aktualizacja: 2023-09-05

Czy zauważyliście, że opakowania kawy posiadają specjalny otwór. Zastanawialiście się kiedyś do czego on służy, czy czasem kawa nie traci przez niego aromat? Dzisiaj powiemy Wam jaką funkcję pełni.

Obecność takiego otworu jest dla nas sygnałem, że kawa zapakowana do paczki była świeżo palona. Podczas procesu palenia kawy ziarna wydzielają gazy, które następnie muszą znaleźć ujście. Gdyby opakowanie było zamknięte szczelnie, zbierałyby się w środku i mogłyby doprowadzić do jego roszczelnienia.

Specjalny wentyl zapobiega temu, a jednocześnie kawa dzięki wczesnemu zapakowaniu nabiera dodatkowo swojego aromatu. Oznacza to również to, że kawa pakowana w ten sposób będzie smaczniejsza bo nie musi zostać wcześniej odgazowana co również pozbawia ją części aromatu.

Dlaczego warto pić kawę?

  1. Picie kawy obniża poziom stresu
  2. Poprawia krążenie krwi
  3. Chroni przed chorobą parkinsona
  4. Pomaga spalać tłuszcz (czarna kawa)
  5. Zawiera antyoksydanty i chroni przed nowotworami
  6. Dodaje energii i pobudza
  7. Wpływa pozytywnie na nasze serce
  8. Chroni przed chorobą Parkinsona
  9. Zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2
  10. Poprawia sprawność seksualną

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły