Jesteś kobietą i palisz? Możesz żyć krócej nawet o 10 lat!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-04-10 / Aktualizacja: 2018-06-10

O niebezpiecznych skutkach palenia wiemy wszyscy, ale rzadko tak naprawdę się nimi przejmujemy. Widmo odległej choroby nie zawsze potrafi nas zmobilizować do rzucenia palenia. Ale jeśli powiemy Wam, że możesz spędzić ze swoimi bliskimi o 10 lat życia mniej? Czy nadal warto?

Badaniami zajęli się naukowcy z Oxfordu i przebadali aż 1,3 miliona kobiet w wieku 50-65 lat. Grupa badawcza jest naprawdę imponująca więc i wyniki powinny być bardzo wiarygodne. Badania potwierdziły, że kobiety, które paliły przez całe swoje dorosłe życie papierosy umierają o ok. 10 lat szybciej niż te, które nie paliły lub wcześnie rzuciły palenie.

Jeśli rzucisz palenie do 30 roku życia badania pokazują, że umrzesz średnio o miesiąc wcześniej niż rówieśniczki. To dlatego, że organizm sam się oczyszcza i potrafi przez lata wydalać szkodliwe substancje. Jeśli natomiast rzucisz palenie przed czterdziestką możesz stracić ok. rok z życia. Jest to jednak dużo lepsza perspektywa niż życie krótsze o 10 lat. Więcej o przeprowadzanych badaniach możesz przeczytać na stronie CNN.

Czy rzucisz palenie?

Nikogo nie możemy do niczego zmusić, ale możemy za to próbować namówić. Dlatego być może po przeczytaniu tego artykułu dojdziesz do wniosku, że warto jest spróbować rzucić palenie. Chcielibyśmy więc jakoś Ci w tym pomóc dlatego przedstawimy kilka domowych sposobów, które pomogą Ci szybciej uporać się z tym szkodliwym dla zdrowia nałogiem.

Jednym z nich jest napój, który pomoże Ci rzucić palenie. Pomaga on walczyć z potrzebą organizmu do dostarczenia kolejnej dawki nikotyny. Jest ona silnie uzależniająca dlatego tak ciężko jest nam walczyć z nałogiem. Dlatego istotne podczas procesu rzucania palenia jest dawanie organizmowi innego bodźca zastępczego, który odwróci naszą uwagę od potrzeby zapalenia kolejnego papierosa. Jednym ze sposobów może być ten napój, po który będziemy sięgać gdy najdzie nam ochota na zapalenie. Warto go pić bo ma on właściwości oczyszczające dlatego pomaga organizmowi szybciej wydalić toksyny, które przyswajamy wraz z dymem tytoniowym.

Do wykonania tego napoju będziemy potrzebować:

  • 1 marchewka
  • 1 pomarańcza
  • łyżeczka mielonego imbiru
  • 1 cytryna
  • łyżeczka żeńszenia
  • 10 winogron
  • litr wody
  • parę kostek lodu

Przygotowanie jest proste, bo wystarczy obrać te składniki, które tego wymagają i wrzucić wszystko do blendera. Tylko z cytryny i pomarańczy dodajemy sam wyciśnięty sok. Całość przelewamy sobie do dzbanka, chowamy w lodówce i sięgamy zawsze gdy chce nam się zapalić. Wypijamy szklankę napoju i staramy się skupić na innej czynności, która odwróci naszą uwagę od papierosów.

Napój ten możesz pić również gdy już rzucisz palenie aby wspomóc oczyszczanie organizmu z toksyn. Ma on ogólne dobre działanie dla naszego organizmu dlatego szklaneczka takiego napoju dziennie może poprawić ogólny stan Twojego zdrowia.

Zamienniki dla papierosów

Możesz też spróbować jakiś zdrowszych zamienników dla papierosów, które zajmą ich miejsce. Np. ziarna słonecznika, łuskanie ich pomaga skupić się na czymś innym. Skuteczna jest również lukrecja, ale chodzi o sam korzeń, który ma ciekawy smak i możemy trzymać go jak papierosa w ustach i przeżuwać.

Pomyśl o pieniądzach

Zastanawialiście się jak dużo pieniędzy puszczamy z dymem gdy palimy papierosy? Może to również być dla kogoś dobrą motywacją. Odkładaj te pieniądze i kup sobie za jakiś czas coś fajnego. Zobacz na grafice poniżej co możesz kupić odkładając pieniądze zamiast kupowania papierosów.

Przeczytaj również te artykuły, które są przeznaczone dla osób palących papierosy

4 produkty, które pomogą oczyścić płuca palacza

Palisz papierosy, albo ktoś Ci bliski? Przygotuj napój, które cofnie szkodliwe działanie tytoniu!

5 rzeczy, które ułatwią Ci rzucenie palenia

Źródło artykułu: http://edition.cnn.com/2012/10/29/health/time-women-smoking/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły