5 rzeczy, które ułatwią Ci rzucenie palenia

Zdrowie Data publikacji: 01 września 2016

Untitled-1

1. Nasiona słonecznika

Jednym z naturalnych zamienników, który może pomóc Ci rzucić palenie jest słonecznik. Gdy poczujesz chęć palenia sięgnij po ziarna słonecznika i zacznij skubać.

2. Korzeń lukrecji

Słonecznik nie działa? Może pomoże lukrecja? Chodzi mianowicie o jej korzeń, który ma dość ciekawy smak, a możesz go trzymać tak jak papierosa. Możesz tego spróbować :)

3. Warzywa i owoce

Gdy najdzie Cię ochota na papierosa zjedz jakiś owoc lub warzywo. Najlepiej coś co wymaga chwili aby to zjeść jak marchewka. Poczekaj aż przejdzie Ci chęć na papierosa i gdy znowu powróci możesz sięgnąć po nową zdrową przekąskę. Możesz rzuć również np. korzeń imbiru. Nie tylko oczyści organizm z toksyn, ale też pomoże Ci schudnąć. Sam smak jest dość ostry i intensywny, ale musisz go po prostu spróbować.

4. Często myj zęby

Jest to dobry motywator. Świeży oddech to pierwsza rzecz, która odczuwalnie przychodzi wraz z rzuceniem palenia. Gdy najdzie Cię ochota na papierosa umyj zęby, skorzystaj z nici dentystycznej lub wypłucz je płynem do jamy ustnej. Świeży zapach Cię zmotywuje.

5. Pomyśl co możesz za nie kupić

Przelicz ile papierosów palisz w ciągu miesiąca. Policz ile to kosztuje i postaw sobie cel. Kup sobie coś co chciałabyś mieć odkładając dokładnie tyle pieniędzy ile byś wypaliła. Albo sprawiaj sobie mniejsze przyjemności np. kino albo jakieś ciuchy. Nagroda motywuje :)

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły