4 produkty, które pomogą oczyścić płuca palacza

Substancje smoliste wdychane wraz z dymem tytoniowym wprost oklejają nasze płuca. Płuca jednak z czasem potrafią się oczyścić. Najlepiej jest po prostu rzucić palenie, ale nawet paląc można przyśpieszyć ten proces. Wystarczy skorzystać z tych czterech produktów.

Grejpfruty

Są one źródłem antyoksydantów, które poprawiają funkcjonowanie komórek naszego ciała. Badania dowodzą, że grejpfruty nawet potrafią zatrzymać rozwój komórek rakowych. Jeśli palisz papierosy lub rzucasz palenie to włącz je do swojej diety aby oczyścić swoje płuca z toksyn. Ich jedzenie oczyszcza też wątrobę. Zwiększa produkcję żółci, pozwala na skuteczniejsze filtrowanie krwi i oczyszczanie jej z toksyn.

Czosnek

Czosnek to jeden z najskuteczniejszych naturalnych sposobów na oczyszczanie organizmu. Czosnek nie tylko oczyszcza nasze płuca ale również inne organy. Wypłukuje zalegający wapń. Oczyszcza nasze żyły ze złogów miażdżycowych. Jego spożywanie też zmniejsza ilość namnażających się komórek nowotworowych. Czosnek to taki uniwersalny lek na wszystko.

Imbir

Imbir nie tylko ma działanie antybakteryjne i antywirusowe. Potrafi rozszerzać naczynia krwionośne dzięki czemu pomaga eliminować więcej śluzu zalegającego w oskrzelach.

Marchew

To nie tylko źrodło witamin, ale też warzywo, które neutralizuje wpływ nikotyny na nasz organizm. Najlepiej z surowej marchewki przygotowywać sobie sok i pić go kilka razy w tygodniu. Porcja powinna wynosić 300g marchwi. Dzięki temu oczyścimy nasz organizm z toksyn, ale nie tylko płuca, ale na przykład wątrobę czy jelito grube.

Domowy środek oczyszczający płuca

Składniki

  • 400 g czosnku
  • 1 l wody
  • 400 g cukru brązowego
  •  2 łyżeczki kurkumy
  • 1 mały kawałek imbiru

Czosnek obieramy oraz imbir. Siekamy na mniejsze kawałeczki. Następnie wszystkie składniki wrzucamy do wody i doprowadzamy do wrzenia. Gdy woda się zagotuje odstawiamy miksturę do ostygnięcia i odcedzamy zawiesinę tak by został sam napar.

Trzymamy w lodówce najlepiej zamkniętą szczelnie w słoiku i wypijamy dwie łyżki rano i wieczorem. Najlepiej przed posiłkiem.

Skomentuj

4 produkty, które pomogą oczyścić płuca palacza