Jakie pyłki powodują alergie w kwietniu?

Zdrowie Data publikacji: 10 kwietnia 2017

Co pyli w kwietniu, jakie pyłki powodują w tym okresie alergię? Jeśli w kwietniu pojawiają się u Ciebie problemy np. łzawienie oczu czy katar to winowajcą mogą być pyłki!

W kwietniu pyli wiele drzew, niektóre z nich mogą powodować reakcje alergiczne. Jeśli pojawią się u Ciebie takie objawy to może to być wina jednej z tych roślin:

Olcha

Akurat przypada okres największego pylenia olchy. Jeśli to przez nią masz alergię objawy mogą utrzymywać się nawet do połowy kwietnia bo do tego czasu jej pyłki znajdziemy zawieszone w powietrzu.

Topola

To kolejne drzewo, które pyli w kwietniu, jest to jednak bardzo męczące do alergików bo może to potrwać aż do lipca.

Wierzba

Wierzba to jeden  z najczęstszych alergenów. Najwięcej znajdziemy je w centrach miast więc może to być nie lada problem dla alergików.

Jesion

Jesion i brzoza pylą właściwie w tym samym okresie. Mogą powodować nieżyt nosa i zapalenie spojówek.

Dąb

Dębów u nas jest sporo dlatego mogą być dla nas uciążliwe. Pylą już teraz, ale w maju będzie największe stężenie pyłków dębu w powietrzu.

Jeśli odczuwasz problemy alergiczne właśnie w okresie kwietnia gdy te drzewa zaczynają pylić to powinnaś unikać miejsc, w których rosną. Znajduje się tam największe stężenie pyłków tych drzew. Oczywiście nie jest to tak proste, ale jeśli tylko masz możliwość wypoczynku w innym miejscu to warto to zrobić. Unikaj również sadzenia tych drzew na swojej działce.

Źródło artykułu: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/alergie/co-pyli-w-kwietniu-jakie-pylki-wywoluja-alergie-w-kwietniu_39045.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły