Jaka pozycja snu jest najlepsza dla zdrowia?

Zdrowie Data publikacji: 2020-11-22 / Aktualizacja: 2022-11-07

Zastanawiasz się, która pozycja podczas snu jest najzdrowsza? Być może lubisz leżeć na brzuchu podczas snu, albo wolisz na jednym z boków, jednocześnie przytulając się do partnera? Żadna z tych pozycji nie jest jednak najlepsza dla Twojego zdrowia.

Spanie na plecach jest najzdrowsze

Najzdrowszą pozycją snu jest spanie na plecach. Dlaczego? Podczas spania na plecach w najlepszy sposób odciążamy swój kręgosłup oraz szyję. Dzięki temu nasze ciało po wstaniu z łóżka nie będzie obolałe. Zadbamy również o zdrowie naszego kręgosłupa.

Dlaczego inne pozycje są mniej zdrowe?

Spanie na boku lub w pozycji embrionalnej obciąża kręgosłup i stawy. Dodatkowo spanie na prawym boku utrudnia pracę niektórym organom takim jak żołądek. Na lewym boku natomiast lepiej jest spać niż na prawym.

Spanie na brzuchu również mocno obciąża kręgosłup i szyję, a do tego może prowadzić do chrapania, a nawet bezdechu sennego.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły