Masz problem z zasypianiem? Wypróbuj ten domowy sposób.

Zdrowie Data publikacji: 04 stycznia 2018

Domowe lekarstwo na bezsenność. Masz problemy z zasypianiem lub budzisz się w środku nocy i nie dosypiasz? Wypróbuj ten domowy sposób, dzięki temu wreszcie bez problemu zaśniesz i prześpisz całą noc. Lekarstwo działa stopniowo. Jeśli będziesz brać je systematycznie tym jego działanie będzie skuteczniejsze.

Domowy sposób na bezsenność

Zacznijmy od tego czym właściwie jest bezsenność, co mówi o tym nauka? Bezsenność z łacińskiego insomnia to problemy z zakłóceniem stanu snu. Może ona polegać na problemach z uśnięciem czy wybudzaniu się w trakcie nocy. Bezsenność to również sen złej jakości przez co budząc się rano nie czujemy się wypoczęci. Bezsenność jest jednostką chorobową i może być leczona farmakologicznie.

Problemy z jakością snu ma od 20 do 50% społeczeństwa. Najczęściej jest to objaw innych problemów zdrowotnych dlatego nazywana jest też bezsennością wtórną. Bezsenność pierwotna spotykana jest jedynie u kilku procent przypadków. Dużo częściej na problemy ze snem skarżą się kobiety niż mężczyźni.

Czujesz, że możesz mieć problemy z bezsennością? Łatwo można ją zdiagnozować. Jeśli dokucza Ci od długiego czasu i odbija się na Twoim życiu skonsultuj to z lekarzem. Jeśli problem nie przybrał jeszcze dużej skali możesz wypróbować to domowe i naturalne lekarstwo na problemy z bezsennością.

Jak zdiagnozować bezsenność

Jeśli budzimy się w nocy lub przesypiamy noc, ale rano nie jesteśmy wypoczęci to problem jest dość mocno widoczny. Trochę inaczej jest z problemami z zasypianiem. Ile właściwie powinniśmy zasypiać aby uznać, że mamy problem z bezsennością?

Odstęp pomiędzy położeniem się do łóżka a momentem kiedy zaśniemy fachowo nazywany jest latencją snu. Trudności z zasypianiem diagnozowane są u osób, które w przedziale wiekowym 18 – 65 lat zasypiają ponad 30 minut. U osób powyżej 65 roku życia bezsenność diagnozuje się gdy proces zaśnięcia trwa ponad 45 minut.

Naturalne lekarstwo na bezsenność

Składniki

  • 1/4 łyżki miodu
  • 1/8 łyżki soli
  • 1 łyżeczka oleju koksowego

Stosowanie

Olej kokosowy najlepiej jest najpierw rozrzedzić w mikrofalówce. Następnie dodaj do niego pozostałe składniki i wypij popijając ciepłą wodą. Miksturę spożywamy przed położeniem się do łóżka.

Działanie

Składniki tej domowej mikstury poprawią jakość Twojego snu, uspokoją Cię i ułatwią zaśnięcie. Wszystko dzięki obniżeniu poziomu hormonu stresu czyli kortyzolu. To przez niego często mamy problemy z zasypianiem. Pamiętaj jednak, że bezsenność może być również wynikiem dużo bardziej złożonych problemów zdrowotnych. Dlatego jeśli sposób ten nie daje Ci ulgi skonsultuj to z lekarzem. Bezsenność to choroba jak każda inna i powinna być leczona. Brak snu powoduje powolne niszczenie naszego organizmu, układu odpornościowego, a nawet naszej psychiki. Ciągle zmęczeni popadamy w stany depresyjne.

Źródło artykułu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezsenno%C5%9B%C4%87

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły