Rób to przez 6 minut dziennie każdego dnia i zyskaj wymarzony brzuch!

Zdrowie Data publikacji: 19 kwietnia 2018 / Aktualizacja: 2020-04-28

Oponka na brzuchu jest dużym problem, a najskuteczniejszym sposobem na szybkie jej zrzucenie są ćwiczenia. Przedstawimy Wam dzisiaj zestaw 3 ćwiczeń, które wykonujemy po dwie minuty każde. Daje nam to 6 minut dziennie, a każdy dzień przybliży Was do upragnionego efektu.

Jak spalić tłuszcz na brzuchu

Pamiętajcie aby przed przystąpieniem do ćwiczeń wykonać rozgrzewkę. Dzięki temu unikniecie ewentualnych kontuzji. Porozciągajcie się chwilę, zróbcie kilka przysiadów i pajacyków.

Ćwiczenie 1 – deska

Deska to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na brzuch. Przyjmij pozycję jak na zdjęciu poniżej. Postaraj się wytrzymać jak najdłużej, początkowo może Ci być trudno wytrzymać w tej pozycji przez dwie minuty. Rozbij więc to na kilka podejść aby łączny czas spędzony w tej pozycji wynosił dwie minuty.

Ćwiczenie 2 – brzuszki

Połóż się na plecach i podegnij nogi w kolanach. Ręce złóż za głową. Teraz ponieś tułów do góry wysuwając na przód jeden z łokci. Jednocześnie podnieś przeciwległą nogę i dotknij kolana. Prawym łokciem lewego kolana i lewym łokciem prawego kolana. Ćwiczenie wykonuj powoli, ważna jest dokładność.

Ćwiczenie 3 – wykroki

Wykroki są bardzo proste do wykonania. Przyjmujemy pozycję jak w desce ale ręce w łokciach są wyprostowane.  Następnie dostawiamy prawą nogę do prawej dłoni, wytrzymujemy chwilę i cofamy. Ponawiamy z drugą nogą i tak na zmianę.

Dzięki tym ćwiczeniom pozbędziesz się dużego brzucha, który spowodowany jest oponką. Trzymamy za Ciebie kciuki. Pamiętaj, że ważna jest systematyczność. Nie poddawaj się. Z początku zawsze jest ciężko.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły