Dlaczego nie powinniśmy spać w ciepłych piżamach – nawet zimą?

Zdrowie Data publikacji: 18 grudnia 2020 / Aktualizacja: 2022-11-07

Nikt nie lubi marznąć. Lubimy ciepło, dlatego zimą zmieniamy kołdry na cieplejsze, a do łóżka ubieramy grubsze piżamy. Jak pokazują redaktorzy BRIGHT SIDE nie jest to jednak dobrym pomysłem. Dlaczego?

Spanie w ciepłej piżamce i opatulenie się cieplutką kołderką nie jest dobrym pomysłem na spędzenie nocy. Nie służy to choćby naszej skórze. Tym bardziej, jeśli nie będą to w pełni naturalne materiały, które pozwalają jej podczas snu oddychać.

Nie jest to dobre dla naszej skóry

Gdy pocimy się pod ciepłą kołdrą, która nie przepuszcza powietrza, wtedy możemy przyczynić się do powstania pryszczy. Oprócz tego może powodować to infekcje skórne. Istnieje wtedy większe ryzyko rozwoju bakterii. Również miejsca intymne ze względu na potliwość są miejscem o podwyższonym ryzyku infekcji, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Dlatego warto spać w naturalnych materiałach i przewiewnych.

Pamiętaj o tym, że w nocy również spalasz kalorie. Twój organizm pracuje cały czas podczas gdy ty śpisz. Im mniejsza temperatura podczas snu tym więcej kalorii spalimy bo nasz organizm musi korzystać ze zgromadzonych zapasów do ogrzania naszego ciała, które nie rusza się tak jak w ciągu dnia.

Pamiętaj jednak, aby zachować bezpieczne granice i nie doprowadzić również do wychłodzenia. Temperatura 19-20 stopni w sypialni podczas snu to dla większości osób wystarczający zakres.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły