7 ostrzegawczych sygnałów niedoboru witaminy B12

Zdrowie Data publikacji: 07 maja 2018

Witamina B12 jest bardzo ważna i odgrywa dużą rolę w metabolizmie, a gdy przez dłuższy czas cierpimy na jej niedobory może prowadzić do wielu zdrowotnych problemów. Dlatego ważne jest by zapewnić w naszej diecie jej stałą suplementację.

Oznaki niedoborów witaminy B12

1. Zawroty głowy

Zawroty głowy są jednym z pierwszych objawów niedoboru tej witaminy. Możesz poczuć je podczas chodzenia po schodach czy szybkiego wstawania z krzesła. Jeśli objawy te będą przewlekłe najlepiej skonsultować się z lekarzem aby sprawdzić czy na pewno jest to kwestia niedoborów witaminy B12.

2. Zapominanie

Masz problemy z zapamiętywaniem zwykłych codziennych rzeczy. Odkładasz klucze i nie wiesz gdzie. Ktoś Ci mówił coś, a ty po chwili nie pamiętasz co to było? To mogą być skutki niedoboru tej witaminy.

3. Osłabienie mieśni

Gdy Twoje mięśnie wydają Ci się słabsze niż zwykle i masz problemy z wykonaniem pewnych czynności fizycznych to prawdopodobnie są one słabo dotlenione, a spowodowane może to być właśnie niedoborem witaminy B12.

4. Blada skóra

Jeśli Twoja skóra nagle wygląda blado, a ludzie mówią Ci, że możesz być chora to jest to jeden z objawów jakie może dawać zbyt mała ilość witaminy B12.

5. Uczucie mrowienia

Jeśli masz uczucie mrowienia lub drętwienia, a głównie w dłoniach i stopach to jest to uczucie spowodowane brakiem tej witaminy.

6. Zmęczenie bez powodu

Mimo wypoczynku jesteś ciągle zmęczona? Może to wynikać ze zmniejszonej produkcji erytrocytów w organizmie, co powoduje niedostateczne dotlenienie.

7. Problemy z widzeniem

Długotrwałe niedobory witamy B12 może prowadzić do zmian w widzeniu. Możesz widzieć podwójnie czy obraz stanie się rozmyty.

Źródła witaminy B12

  1. Wątróbka
  2. Nerki
  3. Jaja
  4. Ryby
  5. Mleko
  6. Drób
  7. Mięso wieprzowe

Źródło artykułu: http://healthyandactivelife365.com/7-warning-signs-of-vitamin-b12-deficiency/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły